Ekstraklasa ogłosiła komunikat w sprawie meczu Wisła – Warta

Zima sparaliżowała Płock
fot. PressFocus Na zdjęciu: Zima sparaliżowała Płock

Wisła Płock miała w pierwszym piątkowym spotkaniu 19. kolejki PKO Ekstraklasy zagrać z Wartą Poznań. Z powodu obfitych opadów śniegu mecz został odwołany. Wkrótce ma zostać przekazany komunikat o nowym terminie rozegrania spotkania.

  • Nie dojdzie do skutku pierwsze spotkanie 19. kolejki PKO Ekstraklasy
  • Starcie Wisły Płock z Wartą Poznań zostało odwołane
  • Intensywne opady śniegu nad stadionem im. Kazimierza Górskiego uniemożliwiły rozegranie meczu

Spotkanie Wisła Płock – Warta Poznań odwołane

Wisła Płock miała powalczyć w piątkowym meczu o dziewiąte zwycięstwo w sezonie. Nafciarze jednocześnie chcieli się podnieść z kolan po przegranym starciu z Lechią Gdańsk (0:1). Podobny cel mieli zawodnicy Warty Poznań, którzy w pierwszym spotkaniu w 2023 roku zremisowali z Rakowem Częstochowa (1:1). Ostatecznie jednak płocczanie i poznaniacy nie wybiegną na boisko, bo plany pokrzyżowały warunki pogodowe. Ekstraklasa w oficjalnym komunikacie przekazała, że spotkanie nie odbędzie się w pierwotnie ustalonym terminie.

“Ze względu na złe warunki pogodowe sędzia meczu #WPŁWAR podjął, w porozumieniu z delegatem oraz obydwoma klubami, decyzję o przełożeniu zawodów na inny termin. Nowa data zostanie ustalona wspólnie z głównym nadawcą i podana w odrębnym komunikacie na początku przyszłego tygodnia” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na profilu PKO Ekstraklasy na Twitterze.

Płocki team po rozegraniu 18 meczów ligowych plasuje się na siódmej pozycji w tabeli z bilansem 28 punktów. Dwie lokaty niżej znajduje się Warta Poznań z 26 oczkami. Nafciarze w następnej kolejce zmierzą się z Lechem Poznań w roli gospodarza, a Zieloni u siebie z Miedzią Legnica.

Czytaj więcej: Zimowy armagedon paraliżuje Ekstraklasę. Mecz Wisły z Wartą się nie odbędzie, niepewna sytuacja w Łodzi

Komentarze