Śląsk Wrocław walczy o utrzymanie. “Musimy wydobyć z siebie maksimum pozytywnej energii”

Śląsk Wrocław przed ostatnią kolejką PKO BP Ekstraklasy zajmuje miejsce, które oznacza pozostanie w elicie, ale ma tylko punkt przewagi nad Wisłą Płock. Czy Wojskowi utrzymają się na najwyższym poziomie rozgrywkowym? Jacek Magiera w rozmowie z Piotrem Dobrowolskim na łamach Faktu zabrał głos przed kluczowym momentem sezonu.

Jacek Magiera
Łukasz Skwiot / Cyfrasport / Newspix.pl Na zdjęciu: Jacek Magiera
  • Śląsk Wrocław wciąż nie może być pewny utrzymania
  • Wojskowi w weekend zmierzą się z Legią Warszawa
  • Jacek Magiera chce wydobyć z piłkarzy maksimum pozytywnej energii

“Wiedziałem, że ten miesiąc będzie szalony”

W najbliższą sobotę poznamy trzeciego spadkowicza z PKO BP Ekstraklasy. O ligowy byt walczą aż cztery kluby – Wisła Płock, Śląsk Wrocław, Korona Kielce oraz Stal Mielec. Trener Wojskowych Jacek Magiera udzielił wywiadu Piotrowi Dobrowolskiemu z “Faktu”, w którym wypowiedział się na temat kluczowego momentu kampanii.

Sezon trwa. Została jeszcze jedna kolejka, w której musimy postawić ostatni krok. Dopiero po sobotniej serii spotkań możemy rozmawiać o tym, co się udało. Decydując się na powrót do Śląska wiedziałem, że ten miesiąc będzie szalony, pełen zwrotów akcji, że do ostatniej kolejki będziemy walczyć o pozostanie w Ekstraklasie – mówi Jacek Magiera.

Z matematycznych wyliczeń wynika, że tylko zwycięstwo w Warszawie da nam stuprocentowe utrzymanie. Inne drużyny zagrożone degradacją też będą walczyć o punkty. Ale nie zaprzątam sobie głowy rywalami. Koncentruję się na sobie, na drużynie. Na tym, żeby z tych chłopaków, których mam w szatni, wydobyć na ten jeden, ostatni mecz, maksimum pozytywnej energii – dodał trener Wojskowych.

Komentarze