Lech zaczął oficjalnie fetować mistrzostwo, puchar w rękach piłkarzy Kolejorza [WIDEO]

Piłkarze Lecha Poznań
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Lecha Poznań

Lech Poznań był pewny wywalczenia mistrzostwa Polski w sezonie 2021/2022 już po rozegraniu 33 meczów ligowych. Po wygranym przez lechitów starciu z Zagłębiem Lubin (2:1) miała natomiast miejsce koronacja podopiecznych Macieja Skorży. Kolejorz odzyskał mistrzowski tytuł po siedmiu latach przerwy. Doświadczony trener odniósł tego typu sukces po raz drugi w karierze z ekipą z Bułgarskiej.

  • Lech Poznań został mistrzem Polski po raz ósmy w historii
  • W wyścigu o mistrzowski tytuł Kolejorz długo rywalizował z Rakowem Częstochowa i Pogonią Szczecin
  • Maciej Skorża został mistrzem Polski po raz czwarty w karierze trenerskiej

Lech w końcu z trofeum dla mistrzów!

Lech Poznań zdecydowanie zasłużył na mistrzostwo Polski. Kolejorz był liderem rozgrywek w trakcie całego sezonu zdecydowanie najdłużej. Ponadto może pochwalić się najlepszą ofensywą z bilansem 67 goli strzelonych. Jednocześnie lechici mieli też najsolidniejszą defensywę, bo stracili tylko 24 bramki.

Drużyna z Poznania czasu na świętowanie i odpoczynek nie ma jednak dużo, bo już 10 czerwca poznańska ekipa wraca do treningów. Tymczasem pierwsze oficjalne spotkanie w nowej kampanii poznański team rozegra 5-6 lipca w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów.

Walka w europejskich pucharach zapowiada się niezwykle ciekawie. Lech w przypadku przebrnięcia przez dwie pierwsze rundy eliminacyjne do fazy grupowej Ligi Mistrzów może zapewnić sobie grę co najmniej w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Taki stan rzeczy sprawiłby, że sześć meczów w europejskich pucharach czekałoby na Kolejorza jesienią.

Nowy sezon w PKO Ekstraklasie ekipa Macieja Skorży zacznie z kolei 15-16 lipca. Na dzisiaj terminarz rozgrywek nie jest jeszcze znany, bo do rozegrania zostały jeszcze baraże, których stawką będzie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Decydujące rozstrzygnięcia będą miały miejsce w najbliższym tygodniu.

Czytaj więcej: Sobota w Ekstraklasie: Wisła pożegnała się z elitą, Lech zaczął świętowanie, a wicemistrzem został Raków [WIDEO]

Komentarze