Jagiellonia – Górnik: magiczne gole w Białymstoku [WIDEO]

Jagiellonia Białystok w meczu o dużym ciężarze gatunkowym mierzyła się w sobotni wieczór z Górnikiem Zabrze w ramach 24. kolejki PKO Ekstraklasy. Przed tym starciem w mediach pojawiały się spekulacje dotyczące przyszłości trenerów w obu ekipach. Tymczasem w pierwszej odsłonie rywalizacji padły przepiękne bramki, mogące być wizytówką ligi polskiej.

Lukas Podolski
  • Nie brakowało pięknych trafień w pierwszej połowie starcia Jagiellonia – Górnik Zabrze
  • Kapitalnymi trafieniami w pierwszej odsłonie wyróżnili się Lukas Podolski i Nene
  • Na przerwę ekipa Macieja Stolarczyka schodziła w lepszych nastrojach, prowadząc 2:1

Podolski vs Nene: popisowe uderzenia

Jagiellonia Białystok i Górnik Zabrze to drużyny, które aktualnie są zaangażowane w walkę o utrzymanie w Ekstraklasie. Przed startem sobotniej potyczki obie ekipy legitymowały się dokładnie takim samym bilansem punktowym. W każdym razie to zabrzanie po wygranej Korony Kielce nad Radomiakiem (2:1) znajdowali się w strefie spadkowej.

Wynik sobotniej batalii został otwarty w 23. minucie. W roli głównej wystąpił Lukas Podolski. Niemiecki napastnik zdecydował się na uderzenie z lewej nogi z mniej więcej 20 metrów i bramkarz Żółto-czerwonych został zmuszony do kapitulacji.

Odpowiedź Jagiellonii miała natomiast miejsce w 28. minucie. Nene zaskoczył Daniela Bielicę strzałem z dystansu, trafiając w samo okienko bramki zabrzan. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało natomiast do Marca Guala, który na raty wykorzystał rzut karny. Jednocześnie gospodarze do przerwy prowadzili 2:1.