Pierwsze punkty Górnika

Górnik Zabrze - Stal Mielec
Pressfocus Na zdjęciu: Górnik Zabrze - Stal Mielec

Górnik Zabrze pokonał 1:0 (0:0) Stal Mielec w ostatnim sobotnim meczu 3. kolejki Ekstraklasy. Dla gospodarzy są to pierwsze punkty w tym sezonie. Jedyną bramkę zdobył Jesus Jimenez, który piękny wykończył wypracowaną okazję.

Pierwsza połowa spotkania była dosyć wyrównana. Obie drużyny stwarzały sobie okazje, ale miały problem z celnością. Jedyny celny strzał oddali piłkarze Górnika Zabrze, ale Stal Mielec nie dało sobie strzelić bramki. Po pierwszej połowie mieliśmy więc bezbramkowy remis i trudno było wskazać, która drużyna lepiej się spisywała. Warto też dodać, że od początku meczu grał Lukas Podolski.

W drugiej połowie przeważali już piłkarze Górnika Zabrze. Stal Mielec miał problem, aby stworzyć sobie dogodną okazję. Mecz zakończyłby się bezbramkowym remisem, gdyby nie błysk geniuszu Jesusa Jimeneza. Hiszpan w 75. po bardzo ładnej akcji zdobył pięknego gola i zagwarantował Górnikowi Zabrze pierwsze punkty w tym sezonie.

W następnej kolejce Górnik Zabrze pojedzie do Białegostoku, gdzie zmierzy się z Jagiellonią, natomiast Stal Mielec podejmie Wisłę Kraków.