Napastnik Lechii przedłużył kontrakt i zapowiedział koniec kariery

Flavio Paixao
PressFocus Na zdjęciu: Flavio Paixao

Lechia Gdańsk oficjalnie poinformowała o przedłużeniu kontraktu z Flavio Paixao. Nowa umowa będzie obowiązywać do końca przyszłego sezonu. Zawodnik zapowiedział jednocześnie, że po jej wygaśnięciu zakończy piłkarską karierę.

  • Flavio Paixao przedłużył kontrakt z Lechią o kolejny rok
  • Napastnik zapowiedział, że w 2023 roku zakończy piłkarską karierę
  • Portugalczyk jest najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Ekstraklasy

Falvio Paixao z kontraktem do 2023 roku

To dobra wiadomość dla wszystkich kibiców gdańskiej Lechii, którzy czekali na oficjalne potwierdzenie medialnych doniesień. Przygodą Paixao z Biało-Zielonymi rozpoczęła się w 2016 roku, gdy na Pomorze trafił ze Śląska Wrocław.

Flavio jest obecnie najskuteczniejszym obcokrajowcem w polskiej Ekstraklasie. Na swoim koncie 101 goli i znajduje się w elitarnym gronie zawodników, którzy przekroczyli magiczną barierę stu goli na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Napastnik znajduje się także na drugiej pozycji pod względem występów piłkarzy zza granicy w PKO BP Ekstraklasie. Flavio z 282 występami, ustępuje tylko klubowemu koledze, Dusanowi Kuciakowi.

Od momentu dołączenia do Lechii Flavio wywalczył z tym klubem Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. – Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę jeszcze przez rok grać w Lechii Gdańsk. Na pewno będę walczyć o najwyższe cele. To mój ostatni rok z piłką nożną i jestem bardzo wdzięczny za możliwość gry w Gdańsku. Chcę wszystkim podziękować za danie mi szansy oraz otrzymane wsparcie – przyznał Paixao po podpisaniu nowej umowy.

Z pozostania Portugalczyka w klubie na kolejny rok jest także zadowolony szkoleniowiec Lechii Gdańsk, Tomasz Kaczmarek. – Gratuluję Klubowi i Flavio nowej umowy. Od kiedy jestem trenerem Lechii, Flavio jest kluczowym zawodnikiem, którego liczba bramek i asyst w tym sezonie jest imponująca. Codziennie widzę jego pasję do gry i treningu. Jestem przekonany, że Flavio w następnym sezonie da wiele naszemu zespołowi. Cieszę się, że będziemy kontynuować współpracę – mówił trener cytowany przez oficjalną stronę internetową gdańskiego klubu.

Zobacz również: Legia Warszawa chce zawodnika Kolejorza

Komentarze