Cracovia udanie zakończyła majówkę i jest już z utrzymaniem

Cracovia - Górnik Zabrze

Cracovia na zakończenie 28. kolejki PKO Ekstraklasy pokonała w roli gospodarza zabrzańskiego Górnika 1:0. Losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte w trzeciej minucie, gdy bramkę zdobył Sergiu Hanca.

Kapitan dał szybkie prowadzenie

Cracovia przystępowała do potyczki z Trójkolorowymi po zremisowanych bezbramkowo derbach z Wisłą Kraków. Jednocześnie podopieczni Michała Probierze byli od trzech meczów bez wygranej. Tymczasem team z Zabrza liczył na przerwanie passy sześciu meczów bez wygranej, która zaczęła się 20 marca od remisu 0:0 z Rakowem Częstochowa.

Jedyna warta odnotowania akcja w pierwszej połowie na stadionie przy Kałuży miała miejsce w trzeciej minucie. Wynik rywalizacji otworzył Sergiu Hanca. Rumun wykorzystał podanie od Pelle van Amersfoorta i z bliska skierował piłkę do siatki. W kolejnych fragmentach rywalizacji tempo gry delikatnie rzecz ujmując, nie było najlepsze i na przerwę w lepszych nastrojach dali się piłkarze Pasów.

Górnik nie odrobił straty i znów rozczarował

Tymczasem w 55. minucie wyborną okazję na doprowadzenie do wyrównania miał Jesus Jimenez. Hiszpan został obsłużony genialnym prostopadłym podaniem, ale na posterunku był Karol Niemczycki, który po zmianie stron zmienił między słupkami Cracovii kontuzjowanego Lukasa Hrosso. Chwilę później Jesus Jimenez jeszcze raz spróbował swoich sił, ale ostatecznie jego strzał został zablokowany.

Do końca zawodów wynik już się nie zmienił i trzy oczka zostały w Krakowie. Chociaż w 85. minucie bliski gola był Richmond Boakye, ale trafił piłką w poprzeczkę. Ekipa Probierza wygrała 1:0, dzięki czemu legitymuje się dorobkiem 31 punktów. Cracovia zaliczyła swoje ósme zwycięstwo w trakcie trwającej kampanii. Z kolei trzynastą porażkę zanotowali zabrzanie.