Cracovia pochwaliła się zatrzymaniem cennego gracza

Jewhen Konoplanka
Pressfocus Na zdjęciu: Jewhen Konoplanka

Jewhen Konoplanka zimą trafił do Ekstraklasy. Ukrainiec miał tylko półroczną umowę. Cracovia poinformowała jednak, że piłkarz podpisał nowy kontrakt.

  • Tylko do końca czerwca umowę z Cracovią miał Jewhen Konoplanka
  • Ukrainiec zdecydował się jednak zostać w Krakowie
  • Jego nowy kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku

Konoplanka ma swoje do udowodnienia

Sympatycy Ekstraklasy przyzwyczaili się do tego, że naszą ligę bardzo szybko opuszczają czołowi zawodnicy. Jednocześnie do Polski nie trafiają przeważnie gracze z dobrym CV. Tym bardziej zaskakujący był ruch, którego zimą dokonała Cracovia.

W minionym oknie transferowym do drużyny Jacka Zielińskiego dołączył Jewhen Konoplanka. Ukrainiec wyróżniał się reprezentując Sevillę, Schalke, czy Szachtar. Wygrał między innymi Ligę Europy, a dla swojej kadry strzelił ponad 20 goli.

Kibice oczekiwali, że Konoplanka w Ekstraklasie będzie dokonywał spektakularnych rzeczy. Wciąż muszą jednak na to czekać, ponieważ Ukrainiec nie strzelił jeszcze żadnego gola. W jego statystykach brak też liczb. Na murawie spędził 445 minut.

W Krakowie nie mają wątpliwości, że Konoplanka może dać drużynie wiele dobrego. Zawodnik też jest szczęśliwy z pobytu w Małopolsce. Obie strony doszły zatem do porozumienia w sprawie wygasającego w czerwcu kontraktu. Dzięki temu Ukrainiec będzie reprezentował Cracovię do 30 czerwca 2023 roku. Po przebyciu całego okresu przygotowawczego piłkarz powinien pokazać swoja jakość.

Czytaj także: Morderstwo bez procesu. Krew na rękach władz rosyjskiego klubu

Komentarze