Były trener Schalke może przejąć drużynę z Ekstraklasy

Mirko Slomka
fot. PressFocus Na zdjęciu: Mirko Slomka

Górnik Zabrze jest w trakcie poszukiwania nowego trenera. Dziennikarz Cezary Kowalski poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że w Zabrzu widziany był Mirko Slomka. Tymczasem Piotr Koźmiński z WP SportoweFakty przekazał, że znany z pracy w Schalke 04 szkoleniowiec jest po rozmowach z władzami 14-krotnych mistrzów Polski.

  • Wciąż pojawiają się nowe informacje na temat nowego trenera Górnika
  • Dziennikarz Piotr Koźmiński zakomunikował, że po rozmowach z władzami klub jest Mirko Slomka
  • 54-latek od 2019 roku pozostaje bez pracy w piłce nożnej

Slomka zostanie trenerem Górnika?

Górnik Zabrze niespodziewanie na miesiąc przed startem nowego sezonu PKO Ekstraklasy pożegnał Jana Urbana. Doświadczony trener wywalczył z 14-krotnymi mistrzami ósme miejsce na koniec poprzedniej kampanii. Mimo wszystko nie wystarczyło to do tego, aby 60-letni trener nadal prowadził zabrzan.

W kontekście pracy w Górniku ostatnio wymieniało się między innymi Michala Gasparika i Bartoscha Gaula. Tymczasem dziennikarz Piotr Koźmiński poinformował, że po rozmowach z władzami Trójkolorowych, jest Mirko Slomka.

Zobacz także:

“Z informacji WP SportoweFakty wynika, że faktycznie Slomka jest po rozmowach z działaczami Górnika, oglądał już też stadion 14-krotnego mistrza Polski” – czytamy w materiale zwykle dobrze poinformowanego żurnalisty.

Już wcześniej pojawiły się wieści, że nowy szkoleniowiec Górnika ma zostać przedstawiony w najbliższy poniedziałek, a najpóźniej we wtorek. Nowy sezon ligowy zabrzanie zaczną meczem z Cracovią, co będzie miało miejsce 18 lipca.

Czytaj więcej: Górnik Zabrze określił budżet na nowego trenera

Komentarze