Górnik wciąż czeka na pieniądze od Włochów, sprawa została zgłoszona do FIFA

Krzysztof Kubica latem 2022 roku za ponad 1,2 miliona euro przeszedł z Górnika Zabrze do Benevento Calcio. Wydawało się, że Trójkolorowi ubili niezły interes, ale jak się teraz okazało, Włosi wciąż nie przelali pieniędzy na konto polskiego klubu. Sprawa trafiła do FIFA - podaje Sebastian Staszewski z portalu "Interia Sport".

Krzysztof Kubica
PressFocus Na zdjęciu: Krzysztof Kubica
  • Benevento Calcio jest winne Górnikowi Zabrze blisko sześć milionów złotych
  • Chodzi o transfer Krzysztofa Kubicy, który zamienił Roosevelta na Stadio Ciro Vigorito
  • Włoski klub ciągle nie zapłacił Trójkolorowym za kartę zawodniczą napastnika

Niespłacony transfer Kubicy, Górnik walczy o miliony

Górnik Zabrze w sierpniu 2022 roku sprzedał Krzysztofa Kubicę do Benevento Calcio. Na konto Trójkolorowych miało wpłynąć ponad 1,2 miliona euro (blisko 6 milionów złotych), jednak do tej pory na Roosevelta nie doszedł przelew.

Upłynął już termin zapłacenia dwóch rat, dlatego Górnik Zabrze zdecydował się zgłosić sprawę do FIFA – dowiedział się Sebastian Staszewski z “Interii Sport”. Jeżeli włoski klub nie ureguluje zaległości, to może zostać surowo ukarany.

Benevento Calcio grozi między innymi zakaz transferowy. – W tym klubie nikt nie odbiera telefonów, maili, faxu. Z tego transferu nie zobaczyliśmy nawet jednego eurocenta… A mowa o solidnych pieniądzach – mówił w programie “Studio Ekstraklasa” prezes Trójkolorowych, Adam Matysek.

Komentarze