Znakomita końcówka Aptekarzy, trzy punkty dla Bayeru

Piłkarze Bayeru Leverkusen
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Bayeru Leverkusen

Bayer Leverkusen pokonał Eintracht Frankfurt 3:1 (0:0) w meczu 31. kolejki Bundesligi. Walka o udział w Lidze Mistrzów w lidze niemieckiej trwa i Aptekarze dzięki kompletowi zniwelowali stratę do pozostałych drużyn. Gospodarze dopiero pod koniec meczu udokumentowali swoją przewagę.

W pierwszej połowie zdecydowanie lepszą drużyną byli gospodarze. Stwarzali sobie mnóstwo sytuacji, ale mieli problem aby pokonać dobrze dysponowanego Trappa. Niemiecki golkiper powstrzymał Baileya, Bellarabiego a także Floriana Wirtza. Jedyną dobrą okazję dla Eintrachtu zmarnował za to Andre Silva, który strzelił obok słupka. Do przerwy utrzymywał się więc bezbramkowy remis.

Już chwilę po wznowieniu gry dobrą szansę miał Kamada, ale został zablokowany przez obrońcę. W dalszej części spotkania Bayer Leverkusen nie wykorzystywał kolejnych okazji, ale zmieniło się to w 70. minucie. Wtedy to bardzo dobre dośrodkowanie posłał Diaby, a całą akcję uderzeniem z ostrego kąta zakończył Bailey.

Jamajczyk w 80. minucie popisał się asystą. Zagrał do Alario, który w sytuacji sam na sam przerzucił piłkę nad bramkarzem. W doliczonym czasie gry trafienie kontaktowe zdobył dobrym uderzeniem głową Andre Silva, który wykorzystał dośrodkowanie Zubera.

Wynik meczu został jednak ustalony dosłownie chwilę później przez Kerema Demirbaya. Niemiecki pomocnik oddał strzał z dystansu, piłka odbiła się od jednego z obrońców, kompletnie myląc bramkarza i wpadła do siatki. Końcowy wynik rywalizacji to 3:1.