Wysoka wygrana Borussii M’Gladbach!

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Piłkarze Borussi Moenchengladbach pokonali na własnym stadionie 3:0 VFL Wolfsburg. Zawodnicy prowadzeni przez Marco Rosego dzięki tej wygranej awansowali na 4. miejsce, które daje awans do Ligi Mistrzów.

W meczu otwierającym 32. kolejkę Bundesligi na Borussia-Park grały drużyny rywalizujące o udział w europejskich pucharach. Borussia Moenchengladbach przegrała dwa poprzednie mecze, więc potrzebowała punktów, aby awansować na 4. miejsce, które daje awans do następnej edycji Ligi Mistrzów. Natomiast ,,Wilki’’ chciały przybliżyć się do zapewniania sobie udziału w Lidze Europy.

Od pierwszych minut spotkania częściej przy piłce byli zawodnicy Wolfsburga, jednak to gospodarze w 10. minucie po szybko przeprowadzonej akcji objęli prowadzenie. Embolo wykorzystał lukę między obrońcami i zagrał prostopadłe podanie do wbiegającego w pole karne Hofmanna. Niemiec przymierzył w lewy róg bramki i zdobył swojego 3. gola w lidze.

W 65. Minucie Borussia podwyższyła prowadzenie, po ładnej dwójkowej akcji. Stindl zagrał na prawe skrzydło do Traore, Gwinejczyk zwrotnym podaniem stworzył mu kapitalną sytuację, która zakończyła się golem na 3:0.

Po pół godziny gry, było już 2:0. Lainer dośrodkował do Stindla, który znalazł w polu karnym Gintera. Środkowy obrońca gospodarzy zachował się jak rasowy napastnik, przyjął piłkę i wystawił ją idealnie nabiegającemu Hofmannowi, który uderzył identycznie jak przy pierwszej bramce.

Gracze Wolfsburga próbowali zdobyć chociaż gola kontaktowego, ale byli tego dnia wyraźnie gorzej dysponowani niż ich rywale. Z pewnością nie pomogły błędy obrońców, dzięki którym gospodarze zdobyli aż dwa gole.

W następnej kolejce wszystkie spotkania rozgrywane są równolegle. Borussia Moenchengladbach zagra na wyjeździe z ostatnim w tabeli Paderborn. Natomiast Wolfsburg uda się do Gelsenkirchen na mecz z Schalke.