Timo Werner
Timo Werner fot. Grzegorz Wajda

Werner nie chce nowego kontraktu. Możliwy transfer do Liverpoolu

Jeden z celów transferowych Liverpoolu, Timo Werner, może być dostępny latem na rynku transferowym – donosi portal FourFourTwo. Zawodnik nie chce bowiem przedłużyć kontraktu ze swoim aktualnym pracodawcą.

Czytaj dalej…

Międzynarodowy reprezentant Niemiec spisuje się w tym sezonie bardzo dobrze, strzelając już 14 goli w 26 występach w Bundeslidze. Jego znakomite występy w ostatnich latach sprawiły, że zaczęły się nim interesować giganci europejskiego futbolu na czele z Liverpoolem.

Dyrektor generalny RB Lipsk, Oliver Mintzlaff, przyznał, że zainteresowanie największych klubów, a także brak woli zawodnika jeśli chodzi o podpisane nowej umowy, sprawia, że może być trudno zatrzymać go w klubie.

– Chcielibyśmy rozszerzyć i przedłużyć naszą umowę już teraz, ale zawodnik zasygnalizował, że w tym momencie nie chce podpisywać z nami nowego kontraktu – powiedział Mintzlaff dla Sky Germany.

W podobnym tonie wypowiedział się trener Lipska, Ralf Rangnick, który zostanie latem zastąpiony przez Juliana Negelsmanna.

– Próbujemy go zatrzymać w zespole. On ma świadomość swojej popularności, a także tego, że jest jednym z najlepszych zawodników w Bundeslidze – skomentował Rangnick.

– Ma z nami kontrakt jeszcze przez półtora roku, ale to tylko od niego zależy czy zostanie. My bardzo byśmy tego chcieli – dodał.

Komentarze