Waży się przyszłość Lewandowskiego w Bayernie

Robert Lewandowski
fot. PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski ma kontrakt ważny z Bayernem Monachium do końca czerwca 2023 roku. Tymczasem według informacji niemieckiego Bildu mistrzowie Bundesligi mogą sprzedać reprezentanta Polski w trakcie letniej sesji transferowej.

  • Niejasna jest przyszłość Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium, twierdzą niemieckie media
  • Bild sugeruje, że Polak może zmienić klub latem, jeśli nie przedłuży umowy z Bawarczykami
  • 33-latek uzależnia swoją przyszłość w Bayernie od warunków finansowych, które zostaną mu zaoferowane

Lewandowski może latem zmienić klub

Robert Lewandowski to w trakcie trwającej kampanii podobnie jak w sezonie 2020/2021 maszynka do zdobywania bramek. W tym sezonie ligi niemieckiej polski napastnik ma na swoim koncie 23 trafienia w 19 spotkaniach.

Lewy dzięki swojej skuteczności pobił legendarny rekord Gerda Muellera pod względem zdobytych bramek w Bundeslidze. 33-latek wpisał się 41 razy na listę strzelców. Jeśli utrzyma średnią zdobywanych bramek w tej kampanii, to może ponownie pobić rekord ligi niemieckiej.

Nie dziwi zatem, że działacze monachijskiego klubu chcą zatrzymać zawodnika w klubie. Tajemnicą Poliszynela jest jednak to, że Lewandowski ma duże oczekiwania finansowe. Polak liczy na apanaże w wysokości ponad 30 milionów euro. Aktualnie inkasuje rocznie mniej więcej 24 miliony euro.

Bayern niechętnie podchodzi do spełnienia oczekiwań reprezentanta Polski. Z drugiej strony jest świadomy tego, że najlepszy piłkarz świata w plebiscycie FIFA w ostatnich dwóch latach ceni się tak jak Lionel Messi, czy Cristiano Ronaldo.

Gdyby ostatecznie Bayern nie doszedł do porozumienia z Lewym w sprawie nowej umowy, to realny scenariusz zakłada zmianę klubu przez polskiego napastnika. Lewandowski mógłby kontynuować karierę na przykład w takich ekipach jak Chelsea, czy Real Madryt, które według medialnych spekulacji wyrażały zainteresowanie piłkarzem.

Czytaj więcej: Bayern chce szybko poznać przyszłość Lewandowskiego

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 23 stycznia 2022 17:31.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze