Van Marwijk celuje w pierwszą szóstkę

FC Nantes
Na zdjęciu: FC Nantes

Bert van Marwijk objął posadę szkoleniowca w HSV Hamburg. W czasie swojej prezentacji postawił sobie za cel powrót klubu do czołowej szóstki Bundesligi.

Czytaj dalej…

HSV fatalnie rozpoczęło sezon. Rothosen w sześciu meczach zgromadzili zaledwie cztery punkty i zajmują dopiero 16. lokatę. – Naszym najbliższym celem jest sobotni mecz, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem Hamburg dorzuci swoje trzy grosze do czołówki. Celujemy w pierwszą szóstkę – zapowiedział ambitnie holenderski szkoleniowiec.

– Mam pozytywne odczucia z wizyty w mieście. To będzie dla mnie wyzwanie. Otrzymałem wiele ofert, ale potrzebowałem odpowiedniej opinii. Wśród czołowych lig Europy, Bundesliga staje się najlepszą. Jestem zwolennikiem ofensywnego futbolu. Ważna jest dla mnie także dobra organizacja. Musimy nauczyć się bronić jako drużyna. Jedyną drogą do tego jest trening, trening i jeszcze raz trening. Nie jestem typem, który ucieka od presji. Lubię ten dreszczyk i myślę, że jest on potrzebny zespołowi. Kiedy jesteś pod presją, grasz lepiej – dodał van Marwijk, który pozostawał bez pracy od 2012 roku. Jego ostatnim przystankiem była reprezentacja Holandii.

Komentarze