Bundesliga
Bundesliga

Union ma nowego napastnika

Cedric Teuchert został nowym napastnikiem Unionu Berlin. Do drużyny ze stolicy Niemiec, 23-letni zawodnik, dołączył na zasadzie definitywnego transferu z Schalke 04 Gelsenkirchen.

Czytaj dalej…

W poprzednim sezonie Teuchert występował na zasadzie wypożyczenia w drugoligowym Hannoverze 96. W jego barwach wystąpił w 23 ligowych spotkaniach, zdobywając sześć bramek i dokładając do tego cztery asysty.

– Nie mogę się już doczekać występów w Unionie i Bundeslidze. Po moim pierwszym sezonie w Schalke, który nie spełnił moich oczekiwań, chcę ponownie pójść do przodu i jestem gotowy na nowe wyzwanie. Klub chce zaistnieć w Bundeslidze i jest to również mój osobisty cel. Nie mogę się doczekać możliwości nauki od doświadczonych zawodników i chcę wnieść do drużyny powiew świeżości – powiedział 23-letni zawodnik, po podpisaniu kontraktu.

Teuchert jest wychowankiem FC Nuernberg, z którego w 2018 roku przeniósł się za milion euro do Schalke 04 Gelsenkirchen. Na boiskach pierwszej Bundesligi rozegrał dotychczas tylko dziewięć spotkań.

Komentarze