Tuchel bierze się do pracy. “Chcemy grać o wszystkie trzy tytuły”

W sobotę odbyła się pierwsza konferencja prasowa Thomasa Tuchela w roli szkoleniowca Bayernu Monachium. Niemiec przyznał, że nie spodziewał się takiego rozwoju wydarzeń i szykował się do pracy w innym kraju.

Thomas Tuchel
fot. Pressfocus Na zdjęciu: Thomas Tuchel
  • Thomas Tuchel zastąpił zwolnionego Juliana Nagelsmanna
  • W sobotę odbyła się pierwsza konferencja w roli trenera Bayernu Monachium
  • Niemiec zapewnia, że zamierza powalczyć o wszystkie trzy trofea

Tuchel gotów walczyć o trofea

Awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów nie uchronił Juliana Nagelsmanna. Władze Bayernu Monachium uznały, że zespół osiąga wyniki poniżej kadrowego potencjału i rozstały się ze szkoleniowcem. Jego następcę poznaliśmy bardzo szybko – został nim Thomas Tuchel, który od września 2022 roku pozostawał bez pracy.

To zaskakująca decyzja Bawarczyków. Wcześniej nazwisko Tuchela było łączone między innymi z Tottenhamem, Paris Saint-Germain i Realem Madryt.

W sobotę odbyła się pierwsza konferencja prasowa Tuchela w roli trenera Bayernu Monachium. Zadeklarował on gotowość do walki o wszystkie trofea.

Zakładałem, że będę kontynuował swoją karierę za granicą. Pierwsza rozmowa miała miejsce we wtorek wieczorem. Wielkość wyzwania przechyliła wtedy szalę na korzyść tego, że to zrobię. Już raz byłem w bardzo bliskim kontakcie z Bayernem. W tamtym czasie nie mogłem czekać.

Nawet gdy pracujesz przez jakiś czas za granicą, jeszcze bardziej uświadamiasz sobie, jak ważny jest Bayern. DNA tego klubu to zaangażowanie. W Bayernie liczy się wygrywanie. Bayern posiada jedną z najlepszych i najbardziej utalentowanych kadr w całej Europie. Praca z tym składem to wielkie oczekiwanie. Z tym składem można grać o każdy tytuł. To także wielkie zobowiązanie. Mam pomysł na to, co można zrobić i duże oczekiwanie. Chodzi o to, by grać o wszystkie tytuły.

Pozycja wyjściowa, którą Julian stworzył z drużyną – że mamy szansę na zdobycie tytułu we wszystkich na wszystkich trzech frontach to coś, co musimy wykorzystać. Oczywiście, wiąże się z tym ryzyko. Ale my kochamy presję i stres. Moja miłość do gry jest znacznie większa niż obawy. Chodzi o to, aby podejść do zadania z zaufaniem. Chcemy grać o wszystkie trzy tytuły – zaznacza Tuchel.

Zobacz również: “W drużynie cały czas widać niezrozumiałe słabości. Nie mogliśmy być zadowoleni”

Komentarze