Nagelsmann: odejście Roberta to dla nas duża strata

Julian Nagelsmann
Pressfocus Na zdjęciu: Julian Nagelsmann

W sobotę zarówno Bayern Monachium jak i FC Barcelona potwierdziły transfer Roberta Lewandowskiego. Polak tym samym po ośmiu latach opuścił ekipę Bawarczyków i poszuka nowych wyzwań w Hiszpanii. Odejście napastnika skomentował trener mistrzów Niemiec – Julian Nagelsmann.

  • FC Barcelona po tygodniach negocjacji sfinalizowała transfer Roberta Lewandowskiego
  • Do sprzedaży Polaka zarząd namawiał m.in. Julian Nagelsmann, który kierował się dobrem zawodnika
  • Trener Bawarczyków skomentował odejście Polaka na łamach mediów

Lewandowski pierwszym Polakiem w historii FC Barcelony

Robert Lewandowski dopiął swego i podpisze w najbliższych dniach umowę z FC Barceloną. Negocjacje Barcy z Bayernem Monachium w kwestii przenosin Polaka do Katalonii trwały wiele tygodni. Ostatecznie oba kluby doszły do porozumienia, o czym poinformowały w oficjalnych komunikatach w sobotę. Jak podały hiszpańskie media, duży udział w finalizacji transferu napastnika do Azulgrany miał Julian Nagelsmann.

Lewandowski odbył wiele rozmów z trenerem Bawarczyków i przekonał go, że potrzebuje kolejnego bodźca i odmiany w swojej karierze. Szkoleniowiec zrozumiał postawę 33-latka i przekonał władze ekipy mistrza Niemiec, by te zgodziły się na sprzedaż Polaka. Nagelsmann zdaje sobie jednak sprawę, że trudno będzie go zastąpić.

– Tak naprawdę nie da się go zastąpić. Ale to może być też szansa dla innych zawodników. Jeśli ten transfer zostanie dopięty, będzie można tylko gratulować FC Barcelonie. Dla nas to strata – skomentował transfer Lewandowskiego Julian Nagelsmann. 

W trakcie ośmiu lat spędzonych w stolicy Bawarii, Lewandowski rozegrał dla Bayernu Monachium aż 375 meczów. Strzelił w nich 344 bramki i zanotował 72 asysty. Z drużyny odchodzi jako drugi najlepszy strzelec w historii klubu, zaraz za legendarnym Gerdem Muellerem.

Przeczytaj też: Oficjalnie. Bayern Monachium żegna Roberta Lewandowskiego

Komentarze