Bundesliga
Bundesliga

Weghorst otwarty na zmianę klubu

Wout Weghorst niewykluczone, że tego lata zmieni barwy klubowe. Zawodnik ma co prawda kontrakt z VfL Wolfsburg ważny do końca czerwca 2023 roku. W każdym razie piłkarz nie ukrywa, że byłby gotowy na zmianę klubu, gdyby pojawiła się atrakcyjna propozycja.

Czytaj dalej…

27-latek w ostatnim czasie łączony był z przeprowadzką do takich ekip jak: Arsenal FC, czy Newcastle United.

– Nikt w klubie nie musi się obawiać, że musi odzyskać duże pieniądze po zainwestowaniu w zawodnika. Mam ambicje i chcę grać na najwyższym możliwym poziomie. W ciągu ostatnich dwóch lat pokazałem, że mogę występować na tym poziomie – mówił Weghorst w rozmowie ze Sport Bildem.

– Uzgodniliśmy z władzami klubu, że usiądziemy razem do rozmów, jeśli pojawi się coś kuszącego. Rynek transferowy jest jednak dziwny z powodu pandemii koronawirusa – kontynuował piłkarz.

– W Wolfsburgu może liczyć na duże zaufanie, odgrywam ważną rolę, zarówno z perspektywy sportowej, jak i jako człowiek. Czuję się dobrze w klubie, podobnie jak moja rodzina – zaznaczył Holender.

– W każdym razie dla mnie jako piłkarza ważne jest również to, czy VfL zrobi wszystko, aby zdobyć tytuły w przyszłości. Wierzę, że tak jest właśnie – zaznaczył piłkarz.

Weghorst zasilił szeregi Wilków latem 2018 roku. W trakcie kampanii 2019/2020 zawodnik wystąpił w 42 spotkaniach, zdobywając w nich 20 bramek. Zanim piłkarz trafił do ekipy z Wolfsburga, to bronił barw AZ Alkmaar.

Komentarze