Kibice Schalke
Kibice Schalke fot. SPORT PICTURES

Media: Paciencia może dołączyć do Schalke

FC Schalke 04 już w najbliższy piątek wznawia zmagania w ramach niemieckiej ekstraklasy, mierząc się w meczu pierwszej kolejki z Bayernem Monachium. Niemieckie media donoszą natomiast, że szeregi ekipy z Zagłębia Ruhry może wzmocnić Goncalo Paciencia z Eintrachtu Frankfurt.

Czytaj dalej…

FC Schalke 04 do nowej kampanii podchodzi z dużymi ambicjami, chcąc się poprawić względem poprzedniego sezonu, gdzie team Davida Vagnera zakończył rozgrywki ostatecznie na 12. pozycji z dorobkiem 39 punktów na koncie.

Jednym z mankamentów w grze ekipy z Gelsenkirchen była ofensywa. Dodajmy, że Schalke w trakcie kampanii 2019/2020 strzeliło tylko 38 goli. Dla porównania pierwszy Bayern zdobył 100 bramek.

W związku z powyższym nie dziwi, że ekipa z siedzibą na Veltins Arena szuka wzmocnień do ataku. Radio Hessischer Rundfunk podaje, że na radarze Schalke znalazł się Portugalczyk Paciencie. Doniesienia te potwierdza także niemiecki magazyn Kicker.

26-latek miałby trafić do Schalke na wypożyczenie z opcją transferu definitywnego. Warto jednak podkreślić, że nie tylko decydenci Die Knappen są zainteresowani pozyskaniem piłkarza.

Dodajmy, że Paciencia w poprzednim sezonie wystąpił łącznie w 43 meczach, w których strzelił 10 goli, notując też sześć asyst. Obecny kontrakt piłkarza z Eintrachtem obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

Komentarze