Sead Kolasinac
Sead Kolasinac fot. Grzegorz Wajda

Kolasinac wróci do Niemiec? Jest chętny

Bayer Leverkusen według najnowszych informacji Sport Bildu rozważa pozyskanie Seada Kolasinaca z Arsenalu FC. Jeśli transakcja z udziałem zawodnika stałaby się faktem, byłby to powrót Bośniaka do Bundesligi.

Czytaj dalej…

Sead Kolasinac do teamu z północnego Londynu trafił w 2017 roku z FC Schalke 04 na zasadzie wolnego transferu. 27-latek ma kontrakt ważny z Arsenalem do końca czerwca 2022 roku.

W związku z powyższym przedstawiciel Premier League jest gotowy pożegnać się z piłkarzem, ale pod warunkiem, że pojawi się chętny, który wyłoży za niego 9 milionów funtów (10 milionów euro).

Wszędzie dobrze, ale w Bundeslidze najlepiej?

31-krotny reprezentant Bośni i Hercegowiny może grać na lewej stronie obrony, na lewej pomocy, czy nawet na środku defensywy. W szeregach The Gunners zawodnik najczęściej grał jako lewy pomocnik.

Kolasinac w koszulce Arsenalu wystąpił łącznie w 105 spotkaniach, w których zdobył pięć bramek, notując również 15 asyst. Najnowsze doniesienia wskazują natomiast, że po trzech latach spędzonych w ekipie z Londynu, zawodnik planuje powrót do Niemiec.

Zainteresowanie Bośniakiem wyraża Bayer, który ma środki na transfery po sprzedaniu Kaia Havertza do Chelsea FC.

Komentarze