Thomas Müller
Thomas Müller fot. Abaca / Hepta / SPORTPICTURES

Hoeness miał wpływ na zatrzymanie Muellera

Według doniesień niemieckiego Sport Bildu kluczowy głos w kontekście przyszłości Thomasa Muellera w Bayernie Monachium miał były prezydent klubu z Bawarii w osobie Uli Hoenessa. Przypomnijmy, że niemiecki zawodnik na początku kwietnia parafował nową umowę z monachijską ekipą.

Czytaj dalej…

Niemieccy dziennikarze wskazują, że Mueller był bliski rozstania z Bayernem, na co miał wpływ brak uznania ze strony byłego szkoleniowca zespołu w osobie Niko Kovaca. Ostatecznie jednak piłkarz dał się namówić na nową umowę z klubem z Bawarii, która obowiązuje do końca czerwca 2023 roku, właśnie dzięki zastępcy przewodniczącego rady nadzorczej Bayernu.

W trakcie trwającego sezonu Mueller wystąpił łącznie w 42 meczach, notując w nich 11 trafień oraz 24 asysty. Pod batutą aktualnego opiekuna 30-krotnych mistrzów Niemiec Hansiego Flicka były reprezentant Niemiec odzyskał nie tylko radość z gry, ale przede wszystkim dyspozycję, która ma wpływ na wyniki Bayernu.

Mueller do pierwszej drużyny teamu z Bawarii trafił w 2009 roku. Jak na razie zawodnik wystąpił w 528 meczach monachijskiej drużyny, z czego 128 spotkań zaliczył w Bundeslidze.

Komentarze