Bundesliga
Bundesliga

Herthy sprowadziła rywala dla Piątka

Krzysztofowi Piątkowi przybył nowy rywal do miejsca w podstawowym składzie Herthy Berlin. Nowym zawodnikiem klubu ze stolicy Niemiec został bowiem Jhon Cordoba, który do tej pory występował w FC Koeln.

Czytaj dalej…

27-letni Kolumbijczyk do Herthy przeniósł się na zasadzie definitywnego transferu, którego kwota, według nieoficjalnych informacji, opiewa na 15 milionów euro. Piłkarz podpisał z klubem czteroletni kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2024 roku.

– Jhon potwierdził już swoje zalety w Bundeslidze i oprócz umiejętności zdobywania bramek, dysponuje dokładnie takimi cechami, których szukaliśmy do naszego ataku: siłą, dynamizmem i stanowczością – powiedział dyrektor sportowy klubu, Michael Preetz.

Pięć sezonów w Niemczech

Cordoba na niemieckich boiskach występuje od 2015 roku. Wówczas trafił do FSV Mainz, początkowo na zasadzie wypożyczenia, a następnie definitywnego transferu z hiszpańskiej Granady. W zespole z Moguncji występował przez dwa lata, by w 2017 roku przenieść się za 17 milionów euro do FC Koeln.

Do tej pory Kolumbijczyk rozegrał na boiskach pierwszej Bundesligi 98 spotkań, zdobywając w nich 23 bramki i dokładając do tego 11 asyst. Na swoim koncie ma również 31 występów i 20 bramek na zapleczu niemieckiej ekstraklasy.

Przed przenosinami do Niemiec, przez dwa sezony występował na boiskach hiszpańskiej La Liga, gdzie bronił barw Espanyolu Barcelona i wspomnianej Granady. W tym czasie zgromadził na swoim koncie 54 ligowe spotkania, w których osiem razy wpisał się na listę strzelców.

Komentarze