Thiago Alcantara
Thiago Alcantara fot. Elena Rusko / Sputnik/ Hepta / Sport Pictures

Bild: Barcelona nawiązała kontakt z Thiago

FC Barcelona według doniesień niemieckich mediów wyraża zainteresowanie pozyskaniem Thiago Alcantary z Bayernu Monachium. Jeśli transfer z udziałem pomocnika do ekipy z Katalonii doszedłby do skutku, byłby to powrót Hiszpana do teamu z siedzibą na Camp Nou.

Czytaj dalej…

FC Barcelona jest zatem kolejnym klubem, który chciałby mieć w swoich szeregach Thiago. Wcześniej hiszpański pomocnik łączony był z transferem do Liverpoolu FC.

Niemiecki Bild podaje, że przedstawiciele aktualnych wicemistrzów La Liga skontaktowali się już z piłkarzem w sprawie jego przyszłości. Tymczasem sam Thiago, wierząc medialnym doniesieniom, już pożegnał się ze swoimi kolegami z drużyny.

Zawodnik, którego nie chce Koeman

Hiszpański zawodnik dołączył do Bayernu w 2013 roku po tym, jak klub z Bawarii zdecydował się na aktywowanie jego klauzuli odstępnego, która wynosiła 25 milionów euro. Chociaż już niejednokrotnie w trakcie swojej kariery Thiago był łączony z powrotem do Barcy, to ostatecznie taki ruch nie miał miejsca.

Aktualnie taki transfer wydaje się także mało prawdopodobny, mając na uwadze to, że hiszpański klub nie ma odpowiednich środków finansowych, które byłyby niezbędne do przeprowadzenia tego typu transferu. Ponadto piłkarza nie chce w zespole trener Ronald Koeman, który ma inną filozofię budowania drużyny.

Dodajmy, że 29-latek ma kontrakt ważny z Bayernem do końca czerwca 2021 roku. Co prawda decydenci mistrzów Bundesligi chcieli parafować z Thiago nową umowę, ale piłkarz nie był zainteresowany tego typu rozwiązaniem.

Komentarze