Andrej Kramaric
Andrej Kramaric fot. Grzegorz Wajda

Bayern pytał o Kramaricia

Ostatnie dni okna transferowego prawdopodobnie będą bardzo intensywne dla dyrektora sportowego Bayernu Monachium. Bawarczycy chcą wzmocnić zarówno defensywę, jak i ofensywę swojego zespołu. Jak informuje Bild, na celowniku mistrzów Niemiec znajduje się napastnik Hoffenheim Andrej Kramarić. O jego sprowadzenie do władz Bayernu w ostatnich dniach apelował Lothar Matthaeus.

Czytaj dalej…

– Moim zdaniem niewątpliwie ma potencjał, aby grać dla Bayernu Monachium. Byłby idealnym wsparciem nie tylko dla Roberta Lewandowskiego, ale także dla Thomasa Muellera. To wielki profesjonalista, wysokiej klasy zawodnik z charakterem. Jego kontrakt z Hoffenheim obowiązuje do 2022 roku, więc nie powinien dużo kosztować. Myślę, że jego cena wyniosłaby około 40 milionów euro. Według mnie jest wart wyłożenia takiej kwoty przez Bayern – pisał dla Sky Germany Lothar Matthaeus, były zawodnik bawarskiego klubu.

Salihamidzić pytał o Chorwata

Bild poinformował w środę, że dyrektor sportowy klubu Hasan Salihamidzić na początku tego tygodnia zgłosił się do agencji “P&P Sportmanagement”, która reprezentuje interesy Kramaricia.

Bayern, aby sprowadzić do siebie 29-letniego Chorwata, musi się jednal liczyć z koniecznością sięgnięcia głębiej do kieszeni. Według niemieckiej gazety, Hoffenheim nie pozwoli odejść swojemu napastnikowi za mniej niż 40 milionów euro. W umowie Kramaricia z Hoffenheim, która obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku, nie znajduje się klauzula odstępnego.

Kramarić piłkarzem Hoffenheim jest od stycznia 2016 roku. Do niemieckiego klubu trafił, początkowo na zasadzie wypożyczenia, a następnie definitywnego transferu, z Leicester City. W Bundeslidze rozegrał do tej pory 134 spotkania, zdobywając 67 bramek.

Komentarze