Ten Hag o tym, dlaczego dobrze wiedzie się Bayernowi w Bundeslidze. “Nic nie jest dla nich ważniejsze”

Bayern Monachium ostał w trakcie minionego weekendu mistrzem Bundesligi. Tymczasem menedżer Manchesteru United pozwolił sobie na kilka słów wyjaśnień o tym, dlaczego Bawarczycy regularnie zdobywają mistrzostwo Niemiec. Holender dał do zrozumienia, że dla monachijskiej ekipy to najważniejszy cel do zrealizowania.

Erik ten Hag
fot. Imago / Martin Rickett Na zdjęciu: Erik ten Hag
  • Bayern Monachium w lidze niemieckiej jest jak walec od 11 sezonów
  • Na temat kapitalnej passy Bawarczyków głos zabrał menedżer Manchesteru United
  • Opiekun Czerwonych Diabłów nie szczędził pochwał w kierunku giganta Bundesligi

Ten Hag o hegemonii Bayernu w Niemczech

Bayern Monachium wywalczył mistrzostwo Bundesligi rzutem na taśmę, na co wpływ miała niespodziewana strata punktów Borussii Dortmund w ostatniej kolejce ligowej. Bawarczycy mają jednocześnie jedenaście mistrzowskich tytułów z rzędu.

– Dlaczego Bayern Monachium zawsze zdobywa mistrzostwo? Wierzą do końca w zwycięstwo. To jest Mannschaft, zespół. Nic nie jest dla nich ważniejsze niż zespół. Są odporni, radzą sobie z niepowodzeniami i walczą do końca – mówił Erik ten Hag cytowany przez profil UtdPlug, powołując się na dziennikarza Henry’ego Wintera.

Monachijski team walkę o kolejną obronę mistrzowskiego tytułu zacznie 18 sierpnia. Wówczas zostanie zainaugurowany 61. sezon w Bundeslidze.

Czytaj więcej: Bayern walczy o pozostanie rekordowego nabytku

Komentarze