Bayern Monachium przedłużył kontrakt ze skrzydłowym

Serge Gnabry
Pressfocus Na zdjęciu: Serge Gnabry

Nie mylił się Fabrizio Romano odnośnie do przyszłości Serge’a Gnabry’ego. Skrzydłowy Bayernu Monachium zdecydował się ostatecznie przedłużyć kontrakt z ekipą mistrza Niemiec. 27-latek parafował umowę do czerwca 2026 roku.

  • W trakcie ubiegłego sezonu Serge Gnabry odrzucał oferty nowego kontraktu od Bayernu
  • Skrzydłowy zmienił w ostatnich dniach zdanie i parafował umowę z Bawarczykami
  • Niemiec tym samym podpisał kontrakt do końca czerwca 2026 roku

Gnabry zmienił zdanie i zdecydował się zostać w Monachium

Serge Gnabry i Robert Lewandowski to zawodnicy, którzy w trakcie zeszłego sezonu regularnie odrzucali propozycje przedłużenia kontraktu z Bayernem Monachium. Polakowi zależało na transferze do FC Barcelony, podczas gdy intencje Niemca pozostawały niejasne. 27-latek otrzymał propozycję bardzo wysokich jak na standardy niemieckiego zespołu zarobki, ale wówczas nie zdecydował się na zaakceptowanie jej. 

W tym tygodniu Fabrizio Romano poinformował, że sytuacja uległa zmianie, a skrzydłowy otworzył się na możliwość dłuższej współpracy z Bawarczykami. Skrzydłowy łączony był z przenosinami do Realu Madryt, Liverpoolu, czy Manchesteru United. Ostatecznie zgodził się podpisać z Bayernem nową umowę, która obowiązywać będzie do końca czerwca 2026 roku. 

– Dużo myślałem na temat tego, czego chcę jako piłkarz w kilku następnych latach i doszedłem do wniosku, że chcę zostać w Bayernie. Chcę tutaj ponownie wygrać, przede wszystkim Ligę Mistrzów, ale tym razem z naszymi fanami. To wyjątkowe, ponieważ mogę tu grać z przyjaciółmi na najwyższym poziomie. Z pewnością nie czułbym się tak samo w innym klubie. Chcę przeżyć więcej wspaniałych chwil tutaj i nigdzie indziej. Głód wielkich sukcesów nie zanika – stwierdził Gnabry. 

Z ekipą mistrza Niemiec Serge Gnabry sięgnął już po wiele trofeów. Skrzydłowy czterokrotnie sięgnął po mistrzostwo kraju, dwa puchary Niemiec i puchar Ligi Mistrzów. Portal Transfermarkt wycenia go obecnie na 65 milionów euro.

Czytaj dalej: Kahn zabrał głos w sprawie transferu Lewandowskiego

Komentarze