Kibice Schalke
Kibice Schalke fot. SPORT PICTURES

Schalke też chce Kebaka ze Stuttgartu

Według najnowszych doniesień niemieckich mediów sternicy FC Schalke 04 są poważnie zainteresowanie pozyskaniem Ozana Kabaka z VfB Stuttgart. Wcześniej piłkarzem interesowały się takie kluby jak Manchester United, Tottenham Hotspur, czy Arsenal FC.

Czytaj dalej…

Jeśli wierzyć informacjom niemieckiego Bilda, to 19-latek broniący aktualnie barw Die Schwaben jest głównym celem ekipy z Zagłębia Ruhry na letnie okno transferowe. W związku z tym, że Stuttgart spadł z Bundesligi, to suma odstępnego za Kabaka wniosłaby mniej więcej 15 milionów euro.

Warto zaznaczyć, że zwolennikiem pozyskania środkowego obrońcy jest przede wszystkim dyrektor sportowy Schalke w osobie Michaela Resche, który swego czasu pełnił podobną funkcję w Stuttgarcie. To właśnie 61-latek ściągnął Kebaka do Die Schwaben z Galatasaray.

Sport Bild donosi, że klub z Zagłębia Ruhry ma na letnie transfery budżet w wysokości 20-25 milionów euro. Suma ta może być jednak większa, jeśli Schalke sprzeda jakichś zawodników. W gronie piłkarzy mogących zapewnić klubowi Bundesligi dodatkowe fundusze na transfery wymienia się: Nabial Bentaleba, Amine Harita, Hamza Mendyla i Yevhena Konoplyankę.

Komentarze