Oprawa kibiców Bayernu podczas finału LM
Oprawa kibiców Bayernu podczas finału LM fot. Przemysław Mamczak

Rummenigge: Sane sam musi podjąć decyzję, czy chce grać w Bayernie

Cały czas niejasna jest przyszłość Leroya Sane, który według doniesień mediów znajduje się w kręgu zainteresowania Bayernu Monachium. Na temat zawodnika Manchesteru City głos zabrał prezydent klubu z Bawarii w osobie Karla-Heinza Rummenigge. Zdaniem sternika monachijczyków sam zawodnik musi zdecydować, czy chce zasilić szeregi mistrzów Niemiec.

Czytaj dalej…

The Guardian poinformował niedawno, że Bayern złożył ofertę w wysokości 80 milionów euro za Sane. Zdementował jednak te doniesienia przedstawiciel klubu z Bawarii.

Według 63-latka niemiecki zawodnik nie zdecydował jeszcze, czy chce dołączyć do Bayernu – i musi podjąć decyzję, zanim Bawarczycy przystąpią do konkretnych negocjacji z klubem Premier League.

– Nie złożyliśmy oferty ws. Sane. Jeszcze nie dotarliśmy tak daleko. Początkowo gracz musi zdecydować, czy może sobie wyobrazić przybycie do Bayernu. Jeśli tak, to przejdziemy do konkretnych negocjacji z Manchesterem City – powiedział Rummenigge w rozmowie z Bildem.

– Najważniejszy jest piłkarz. Na razie nie nie wiemy, czy Leroy chce trafić do naszego klubu. Hasan Salihamidzić (dyrektor sportowy Bayernu) prowadzi rozmowy w tej sprawie – kontynuował sternik mistrzów Bundesligi.

Sane w kampanii 2018/2019 wystąpił łącznie w 47 meczach, w których zdobył 16 bramek, notując też 18 asyst.

Komentarze