Jose Mournho
Jose Mournho fot. Grzegorz Wajda

Mourinho: Kimmich jednym z najlepszych na świecie

Joshua Kimmich jest jednym z najważniejszych zawodników w talii szkoleniowca Bayernu Monachium, Hansiego Flicka. W samych superlatywach na temat 25-letniego reprezentanta Niemiec wypowiada się również Jose Mourinho. Zdaniem Portugalczyka, Kimmich jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie.

Czytaj dalej…

Wszechstronny zawodnik przygotowuje się obecnie z Bayernem Monachium do niedzielnego finału Ligi Mistrzów, w którym bawarska ekipa zmierzy się w Lizbonie z Paris Saint-Germain. Nie ma wątpliwości, że w wyjściowej jedenastce niemieckiej drużyny znajdzie się miejsce dla Kimmicha.

Laurka od Mourinho

Mourinho, który udzielił wywiadu stacji DAZN, nie ukrywa, że chciałby mieć w swoim zespole takiego zawodnika jak reprezentant Niemiec. – Widzę w nim wspaniałego bocznego obrońcę, środkowego obrońcę, numer sześć, numer osiem i numer dziesięć. Ma wszystkie cechy, które chce u zawodnika widzieć i mieć trener – powiedział menedżer Tottenhamu Hotspur, w wywiadzie udzielonym DAZN.

– Patrząc na niego z dystansu, czuć, że ma niesamowitą piłkarską inteligencję, rozumie grę i zna wymagania na różnych pozycjach. Jest absolutnie fenomenalnym zawodnikiem, jednym z najlepszych na świecie – dodał portugalski szkoleniowiec.

Kimmich w zespole Bayernu Monachium występuje od pięciu lat. Do stolicy Bawarii przeniósł się latem 2015 roku z VfB Stuttgart. Do tej pory w monachijskim zespole rozegrał 221 spotkań, zdobywając 24 bramki i notując 56 asyst. W obecnym sezonie wystąpił już 50 razy we wszystkich rozgrywkach, strzelając 7 goli i dokładając do tego 16 asyst.

Komentarze