“Mistrzostwo w Monachium jest cenione nieco mniej”

Julian Nagelsmann
fot. PressFocus Na zdjęciu: Julian Nagelsmann

Bayern Monachium pewnym krokiem zmierza po kolejny mistrzowski tytuł. Na temat rangi mistrzostwa Bundesligi głos zabrał ostatnio opiekun Bawarczyków Julian Nagelsmann.

  • Bayern Monachium w europejskich pucharach rozczarował
  • Bawarczycy są natomiast blisko zdobycia mistrzostwa Niemiec
  • Na temat walki o prestiżowe trofeum głos zabrał opiekun ekipy z Monachium

Mistrzowski tytuł ma wyjątkowe znaczenie dla Nagelsmanna

Bayern Monachium nie może zaliczyć sezonu 2021/2022 do udanych nawet, jak przypieczętuje mistrzostwo Bundesligi. Mimo wszystko opiekun ekipy z Allianz Arena przekonuje, że wygranie mistrzostwa Niemiec jest ważne dla niego.

– Wiem, że w Monachium zdobycie mistrzostwa jest cenione trochę mniej. Niemniej jest to bardzo dobre osiągnięcie i najuczciwsze trofeum. Naprawdę nie mogę się tego doczekać. Mam nadzieję, że zawodnicy przeżywają podobne emocje i są przez to motywowani – rzekł Nagelsmann cytowany przez profil Bayern & Germany na Twitterze.

Dla mnie tytuł jest bardzo ważny. Niezbędne jest zdobywanie trofeów, co ma dobry wpływ na codzienną pracę. Jestem ambitny. Ostatnie tygodnie nie były dla mnie zbyt dobre, ale będę szczęśliwy, kiedy po raz pierwszy będę mógł wziąć do ręki trofeum za mistrzostwo Niemiec – dodał trener Bawarczyków.

Monachijczycy po rozegraniu 30 spotkań ligowych zajmują pierwsze miejsce w tabeli ligi niemieckiej. Bayern legitymuje się bilansem 72 oczek na koncie. W najbliższy weekend Bawarczycy w szlagierze zmierzą się z Borussią Dortmund.

Czytaj więcej: Zorc bezradny: wyścig z Bayernem jest nierówny

Komentarze