Matthäus: Gladbach może zagrać w LM

Bundesliga
Obserwuj nas w
Na zdjęciu: Bundesliga

Lothar Matthäus jest przekonany, że Borussia Mönchengladbach może wywalczyć w tym sezonie miejsce gwarantujące udział w Lidze Mistrzów. Zdaniem mistrza świata z 1990 roku, jeśli Źrebaki pokonają w sobotę Schalke Gelsenkirchen, to zakończą rozgrywki w pierwszej czwórce Bundesligi.

Czytaj dalej…

Matthäus podkreślił, że Gladbach ma bardzo zbilansowany skład i posiada dobrych piłkarzy na każdej pozycji, co pozwala temu zespołowi myśleć o wywalczeniu lokaty w czołówce ligi.

– Jeśli w sobotę wygrają z Schalke, to uważam, że zakończą sezon co najmniej na jednym z miejsc gwarantujących udział w Lidze Mistrzów. Znakomicie grają u siebie, mają wspaniałego bramkarza w osobie Sommera, snajpera w osobie Plea, wspaniałego pomoc w postaci Strobla, Kramera i Hazarda, a także jednego z najlepszych środkowych obrońców w lidze Gintera. To pachnie dobrą pozycją w tabeli – napisał Matthäus w swojej kolumnie w niemieckim serwisie Sky Sport.

Borussia po 19 kolejkach zajmuje w Bundeslidze trzecie miejsce, mają  trzy punkty straty do drugiego Bayernu. Podopieczni Dietera Heckinga wygrali wszystkie dziewięć spotkań u siebie, a na wyjeździe udało im się pokonać m.in. Bayern i Bayer Leverkusen. W poprzednim sezonie Gladbach zajęło dziewiątą pozycję.

Komentarze