Matthäus: BVB musi wygrać, aby utrzymać szanse na tytuł

Kibice Borussii Dortmund
Kibice Borussii Dortmund fot. ASInfo

Lothar Matthäus przed dzisiejszym starciem 28. kolejki niemieckiej ekstraklasy z udziałem Borussii Dortmund i Bayernu Monachium przekonuje, że ekipa z Westfalii musi wygrać, jeśli chce utrzymać nadzieje na końcowy triumf w Bundeslidze. Były reprezentant Niemiec przedstawił swój komentarz na łamach Sky.

Czytaj dalej…

Dortmundczycy aktualnie plasują się na drugiej pozycji w tabeli niemieckiej ekstraklasy, tracąc cztery punkty do pierwszego Bayernu Monachium.

Der Klassiker, czyli spotkanie o być, albo nie być

– W zeszłym roku Borussia była bardzo blisko zdobycia tytułu, a teraz znów mają szansę. W przeciwieństwie do Bayernu byłby to niezapomniany sukces i pierwszy znaczący sukces dla zdecydowanej większości piłkarzy w Dortmundzie. Mogą to zrobić, ale tylko jeśli wygrają – napisał Matthäus w swoim felietonie na łamach strony internetowej popularnego niemieckiego nadawcy.

– W przypadku remisu jestem przekonany, że Bayern nie zmarnuje czteropunktowej przewagi. Jeśli Borussia przegra, to praktycznie przesądzona jest kwestia tytułu. Jeśli natomiast piłkarzom BVB uda się pokonać Bayern i zmniejszyć dystans do jednego punktu, to emocje w Bundeslidze mogą być do samego końca sezonu- kontynuował Niemiec.

Przypomnijmy, że pierwszy gwizdek sędziego w Der Klassiker zaplanowany jest na godzinę 18:30.

Komentarze