Joachim Loew
Joachim Loew fot. Nina Zotina / Sputnik/ Hepta / Sport Pictures

Löw: Jest kilka reprezentacji, które są przed nami

Reprezentacja Niemiec jest już pewna awansu na Euro 2020. We wtorek na zakończenie eliminacji zagra u siebie z Irlandią Północną i zwycięstwo zapewni jej triumf w grupie C.

Czytaj dalej…

Niemcy wygrali sześć z siedmiu rozegranych spotkań. Strzelili w nich 24 gole. We wtorek zakończą eliminacje starciem z Irlandią Północną. – Uważam, że możemy być usatysfakcjonowani z tego roku – powiedział selekcjoner Joachim Löw na przedmeczowej konferencji prasowej.

– Odnosząc się do rozwoju jako całości, to z pewnością są reprezentacje, które są przed nami. Anglia, Hiszpania, Francja, Belgia, te drużyny przeszły wcześniej wielką transformację podczas ostatnich głównych turniejów – dodał.

– Poza tym, te reprezentacje grają w takich składach już trzy lub cztery lata. To samo dotyczy Holandii, która jest już ułożoną drużyną od trzech czy czterech lat. W naszym przypadku tak to nie wygląda, dlatego nie uważam nas za faworytów turnieju finałowego. Jedno jest pewne, zrobimy wszystko, aby dobrze się przygotować i osiągnąć na turnieju najwyższą formę – podkreślił.

Komentarze