Joachim Loew
Joachim Loew fot. Getty Images

Loew: Walczyliśmy do końca i otrzymaliśmy nagrodę

Selekcjoner reprezentacji Niemiec Joachim Loew nie krył zadowolenia po wyjazdowym zwycięstwie swojej drużyny w wyjazdowym spotkaniu z Holandią w ramach eliminacji do Euro 2020.

Czytaj dalej…

– Zdobycie trzech punktów tutaj, w Holandii, na rozpoczęcie naszych eliminacji jest fantastyczne i na pewno pomoże nam to w naszm procesie – powiedział Loew.

– Ale zobaczyliśmy, że mamy jeszcze wiele do zrobienia. Musimy lepiej kontrolować spotkanie prowadząc 2:0. Drużyna walczyła jednak genialnie, a ja mogą zdjąć przed nią kapelusz – kontynuował.

– W pierwszej połowie graliśmy naprawdę dobrze, kontrolowaliśmy spotkanie i świetnie przesuwaliśmy się do ataku i obrony. W pełni zasługiwaliśmy na prowadzenie do przerwy i wspaniale wdrożyliśmy to, co ćwiczyliśmy na treningu – mówił szkoleniowiec.

– Ich pierwsza bramka padła w złym momencie. W drugiej połowie walczyliśmy i staraliśmy się ponownie przejąć kontrolę nad naszym przeciwnikiem, ale nasza gra nie była już na takim samym poziomie – mówił Loew.

– Zbyt łatwo oddawaliśmy piłkę. Jest to proces, który musi przejść młoda drużyna. Cieszy mnie to, że nigdy nie straciła przekonania, że może wygrać mecz, a w końcu otrzymaliśmy naszą nagrodę – dodał trener niemieckiej kadry.

Komentarze