Lizarazu z konkretnym stanowiskiem ws. Złotej Piłki dla Lewandowskiego

Bixente Lizarazu
fot. PressFocus Na zdjęciu: Bixente Lizarazu

Robert Lewandowski w ostatnim plebiscycie France Football na najlepszego piłkarza świata musiał zadowolić się drugim miejscem. Polski napastnik uznał wyższość Lionela Messiego. Tymczasem nie brakuje głosów od znanych postaci, że to właśnie napastnik Bayernu Monachium powinien otrzymać Złotą Piłkę. Ostatnio stanowisko w sprawie przedstawił Bixente Lizarazu.

  • Różne osobistości ze świata piłki nożnej komentują wciąż wyniki głosowania w plebiscycie France Football
  • Swoje zdanie przedstawił także były piłkarz Bayernu Monachium Bixente Lizarazu
  • Francuz zdecydowanie jest za tym, aby Robert Lewandowski otrzymał Złotą Piłkę za 2020 rok

Lizarazu poparł Lewandowskiego

Robert Lewandowski w tym roku imponuje skutecznością, mogąc pochwalić się już dorobkiem 66 goli na koncie. Polak wywalczył także mistrzostwo Bundesligi, a ponadto pobił legendarny rekord Gerda Muellera w lidze niemieckiej pod względem bramek zdobytych w jednej kampanii. 33-latek strzelił 41 goli. To jednak nie wystarczyło, aby przekonać do triumfu między innymi dziennikarzy Grecji, czy Ameryki Południowej.

Tymczasem swoje zdanie wyraził ostatnio były reprezentant Francji Bixente Lizarazu. Według niego Lewy zdecydowanie powinien otrzymać nagrodę dla najlepszego piłkarza kończącego się właśnie roku.

Myślę, że reputacja Messiego odegrała dużą rolę w rywalizacji z zawodnikiem takim jak Lewandowski. Jeśli mamy przywrócić sprawiedliwą równowagę, musimy naprawić niesprawiedliwość, dając Robertowi Złotą Piłkę za 2020 rok. Słyszałem, że to możliwe – mówił Lizarazu cytowany przez TeleFoot.

Przypomnijmy, że Lionel Messi wygrał Złotą Piłką po raz siódmy w karierze i drugi raz z rzędu, bo był najlepszy także w 2019 roku. Tymczasem nagrody nie przyznano w 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa.

Czytaj więcej: Lewandowski ujawnił, co czuł po ogłoszeniu wyników Złotej Piłki [WIDEO]

Komentarze