Lewy znów królem Monachium

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski na starcie nowego sezonu jest w wybornej dyspozycji. Reprezentant Polski w spotkaniu o Superpuchar Niemiec przeciwko Borussii Dortmund zdobył dwie bramki. Tym samym Polak po raz kolejny w bezpośrednim pojedynku z Erlingiem Haalandem okazał się lepszy.

• Robert Lewandowski po raz kolejny został bohaterem Bayernu Monachium
  • 33-latek strzelił dwa gole w wygranym 3:1 meczu o Superpuchar Niemiec
  • Polski napastnik znów okazał się lepszy od Erlinga Haalanda w bezpośrednim starciu

Lewandowski ponownie pokazał klasę

Robert Lewandowski po pierwszym spotkaniu w Bundeslidze mógł czuć niedosyt. Kapitan reprezentacji Polski co prawda zdobył bramkę, ale miał sytuacje, aby zakończyć mecz z większym dorobkiem trafień. Ostatecznie Bayern zremisował z Borussią M’Gladbach (1:1).

Tymczasem Borussia Dortmund w trakcie minionego weekendu pewnie pokonała Eintracht Frankfurt (5:2). Świetną skutecznością w tym boju wyróżnił się Erling Haaland, który skompletował hat-tricka. Gdy wydawało się, że Norweg postawi wysoko poprzeczkę monachijczykom, to ostatecznie świetnie poradził sobie z nim Niklas Sule.

Z kolei zdziesiątkowana defensywa BVB nie miała recepty na powstrzymanie pazernego na gole Lewego. 33-latek w boju na Signal Iduna Park po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców we wtorkowy wieczór w 41. minucie, popisując się celnym strzałem głową po centrze Serge’a Gnabry’ego. Tymczasem drugą bramkę Polak zdobył w 74. minucie, wykorzystując błąd defensywy rywali.

Lewandowski jednocześnie może pochwalić się już siedmioma golami w starciach o Superpuchar Niemiec. Były napastnik Borussii Dortmund wygrał prestiżowe trofeum po raz czwarty jako piłkarz Bayernu Monachium. Raz triumfował w tego typu starciu jako zawodnik BVB.