Hansi Flick
Hansi Flick fot. PressFocus

Lewandowski rozczarowany decyzją Flicka? Trener komentuje

Trener Bayernu Monachium Hansi Flick nie ukrywał zadowolenia po efektownej wygranej swojej drużyny z Atletico Madryt w pierwszym spotkaniu Ligi Mistrzów. Szkoleniowiec bawarskiego zespołu nie uważa również, aby decyzja o zmianie Roberta Lewandowskiego wywołała u reprezentanta Polski niezadowolenie.

Czytaj dalej…

Obrońcy tytułu w środowy wieczór zaprezentowali się z doskonałej strony, wysoko 4:0 wygrywając z Atletico. Na listę strzelców wpisywali się Kingsley Coman (dwukrotnie), Corentin Tolisso i Leon Goretzka.

– To było trudne zadanie, z którym sobie poradziliśmy. Dobrze graliśmy w określonych przez nas ramach. Nasza dyspozycja była bardzo dobra, jestem bardzo zadowolony, także z rezultatu. Zdobyliśmy cztery wspaniałe bramki, jedną piękniejszą od drugiej. – Jesteśmy zadowoleni z rozpoczęcia Ligi Mistrzów. Po prostu ważne jest, aby wygrać pierwszy mecz – mówił szkoleniowiec bawarskiego zespołu, cytowany przez portal Sport.de.

Flick komentuje zachowanie Lewandowskiego

Tym razem do protokołu meczowego nie udało się wpisać Robertowi Lewandowskiemu, którego siedem minut przed zakończeniem meczu na murawie zastąpił Eric Maxim Choupo-Moting. Wyraz twarzy schodzącego z boiska polskiego napastnika mógł sugerować, że nie jest zadowolony z decyzji szkoleniowca. Po zakończeniu meczu głos w tej sprawie zabrał Hansi Flick.

– Robert bardzo dobrze wie, że w tym sezonie czeka go wiele spotkań. Dlatego dobrze dla niego jest nie grać przez 90 minut. Nie sądzę, aby zmiana była powodem, dla którego wyglądał ponuro – powiedział Flick.

Po końcowym gwizdku sędziego trener Bayernu Monachium nie szczędził również słów pochwał w kierunku Thomasa Muellera.- Thomas wie, które przestrzenie musi zajmować, gdzie powinien się ustawiać. On też kierują drużyną. To jest to, o co zawsze prosimy zawodników grających w centrum. Dziś grał również po prawej stronie, ale jest w centrum naszej gry. Czasami chciałbym tylko, aby grał bardziej bezpiecznie. Ale jeżeli ktoś jest wyciągniętą ręką trenera na boisku, to właśnie on – dodał szkoleniowiec.

Komentarze