Krzysztof Piątek wrócił do treningów z drużyną

Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek fot. Grzegorz Wajda

Krzysztof Piątek wraca do pełni sił. Polski napastnik przegapił mistrzostwa Europy oraz początek sezonu z powodu kontuzji stopy. Wszystko jest już jednak na dobrej drodze, aby zawodnik wrócił do regularnych występów jeszcze w tym miesiącu.

  • Krzysztof Piątek wznowił treningi z drużyną
  • Sztab nie pozwala jeszcze na pracę w pełnym obciążeniu
  • Szacuje się, że snajper wróci na boisko pod koniec września

Świetne wieści z Berlina

Krzysztof Piątek miał niesamowitego pecha. Na koniec zeszłorocznej kampanii ligowej doznał kontuzji. Miało to miejsce tuż przed zgrupowaniem reprezentacji Polski. Wszystko działo się w szczególnym czasie, ponieważ na horyzoncie były przecież mistrzostwa Europy. Finalnie uraz wyeliminował napastnika z udziału na wielkiej imprezie. Na domiar złego, 25-latek stracił też początek sezonu w Bundeslidze.

Od kilku dni Piątek robi jednak wielkie postępy. W ubiegłym tygodniu zaczynał od pracy na siłowni, natomiast później luźnym tempem truchtał po centrum treningowym. Tymczasem w w środę rozpoczął już rozgrzewkę z klubowymi kolegami, ale zaraz potem został odesłany do zadań indywidualnych. Tak samo wyglądał jego harmonogram w czwartek.

Wynikiem takiej decyzji jest zalecenie medyków, aby piłkarz stopniowo zwiększał obciążenie. Stąd też z każdą kolejną dobą zakres obowiązków Piątka będzie robił się coraz większy i bardziej wymagający.

Hertha Berlin nie może mówić o dobrym wejściu w nową odsłonę Bundesligi. Po trzech kolejkach zespół nie uzbierał żadnego punktu i plasuje się na ostatniej pozycji w tabeli. Szacuje się, że Piątek wróci na boisko pod koniec września. Istnieje szansa, że dostanie kilkadziesiąt minut w szóstej kolejce w ramach rywalizacji z RB Lipsk.

Przeczytaj również: Wszołek z kłopotami w Unionie, Polak poza kadrą na Ligę Konferencji

Komentarze