Bundesliga
Bundesliga

Kluby Bundesligi podjęły kolejne decyzje w sprawie obecnego sezonu

Pięć zmian w trakcie meczu, gotowość do dokończenia sezonu po 30 czerwca oraz możliwość rozgrywania spotkań na neutralnych boiskach – to najnowsze ustalenia, które zapadły podczas czwartkowej wideokonferencji władz Niemieckiej Ligi Piłkarskiej z 36 przedstawicielami klubów Bundesligi i 2. Bundesligi.

Czytaj dalej…

Sezon kontynuowany po 30 czerwca

Podczas spotkania kluby jednogłośnie potwierdziły zamiar dokończenia obecnego sezonu 2019/20 z zachowaniem spadków oraz kontynuowania go po 30 czerwca, jeśli będzie to konieczne. Jednocześnie Niemiecka Federacja Piłkarska (DFL) poinformowała, że gdyby warunki uniemożliwiły kontynuowanie gry i sezon musiałby zostać przedwcześnie zakończony, zostanie to dokonane na podstawie przepisów dotyczących klasyfikacji sportowej, które mają zostać opracowane w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Pięć zmian w meczu

Władze niemieckiej ligi oraz przedstawiciele klubów zdecydowali również o zwiększeniu ilości zmian w trakcie meczu do pięciu. Trenerzy zespołów będą mogli dokonać zmian pięciu zawodników, ale będzie to możliwe tylko w trzech momentach w trakcie spotkania. Wcześniej możliwość modyfikacji tego przepisu w ligach, które decydują się na dokończenie sezonu, potwierdziło International Football Association Board (IFAB).

Mecze na neutralnych stadionach

W czwartek podjęta została również decyzja u umożliwieniu rozgrywania meczów na neutralnym stadionie, jeżeli wystąpią ważne powody prawne, organizacyjne lub związane z bezpieczeństwem. Ma to umożliwić klubom kontynuowanie sezonu w przypadku, gdyby rozgrywanie spotkań w danym miejscu nie było możliwe ze względu na regionalny lub lokalny rozwój pandemii koronawirusa.

Komentarze