Klub Piątka z poważnymi problemami

Hertha Berlin
Hertha Berlin PressFocus

Komplikuje się sytuacja Herthy Berlin w walce o pozostanie w Bundeslidze. Drużyna plasuje się aktualnie tuż nad strefą spadkową, a w nadchodzącym meczach będzie musiała mierzyć z dużym problemem. Na kwarantannie wylądował bowiem sztab szkoleniowy zespołu oraz jeden z kluczowych zawodników Dodi Lukebaio.

Hertha w opublikowanym w czwartek oficjalnym komunikacie poinformowała o uzyskaniu pozytywnych wyników testów na koronawirusa przez trzy osoby związane z pierwszym zespołem. Dodatnie wyniki uzyskali trener Pal Dardai, jego asystent Admir Hamzagić oraz zawodnik Dodi Lukebaio. To jednak nie koniec złych informacji, bowiem na kwarantannie wystąpił również drugi z asystentów szkoleniowca Andreas Neuendorf. Został bowiem uznany za osobę pierwszego stopnia kontaktu.

Cała czwórka została od razu odseparowana i przebywa na domowej kwarantannie. Klub poinformował również, że żaden z nich nie wykazuje objawów choroby.

Hertha może kontynuować występy

“Po natychmiastowej konsultacji z Departamentem Zdrowia w Charlottenburgu-Wilmersdorfie, drużyna, sztab trenerski i bliscy współpracownicy z otoczenia drużyny znajdą się od dzisiaj w oficjalnie zarządzonej izolacji. Wszyscy zainteresowani zamieszkają wspólnie początkowo do 28 kwietnia i będą udawać się tylko na treningi oraz mecze” – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu ze stolicy Niemiec.

W związku z zaistniałą sytuacją tymczasowym trenerem drużyny został dyrektor sportowy Arne Friedrich, który posiada stosowną licencję.

Hertha zajmuje obecnie 15. miejsce w tabeli Bundesligi, ale ma tyle samo punktów co plasująca się na barażowym miejscu Arminia Bielefeld. Nad znajdującym się w strefie spadkowej FC Koeln drużyna z Berlina ma tylko trzy punkty przewagi.

Najbliższe ligowe spotkanie Herthę czeka w najbliższą niedzielę. W wyjazdowym meczu zmierzy się z FSV Mainz. W kolejnych dniach klub ze Stadio Olimpico zagra z Freiburgiem (21 kwietnia u siebie) i Schalke 04 Gelsenkirchen (24 kwietnia na wyjeździe).

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 15. kwietnia 2021 13:37.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze