Robert Lewandowski
Robert Lewandowski fot. Grzegorz Wajda

Poważne zarzuty Kucharskiego wobec Lewandowskiego

Robert Lewandowski i jego Bayern Monachium rozpoczynają dziś nowy sezon niemieckiej Bundesligi. Świetną atmosferę panującą wokół reprezentanta Polski mogą jednak popsuć doniesienia niemieckiego dziennika Der Spiegel, który informuje o zarzutach kierowanych pod adresem piłkarza i jego żony przez Cezarego Kucharskiego.

Czytaj dalej…

Jak informuje Der Spiegel, były menedżer reprezentanta Polski, Cezary Kucharski, złożył w Wydziale Gospodarczym Sądu Rejonowego w Warszawie pozew cywilny przeciwko firmie RL Management, której właścicielem jest Robert Lewandowski. Kucharski domaga się od firmy polskiego napastnika odszkodowania w wysokości 39 milionów złotych, co stanowi równowartość około dziewięciu milionów euro.

To jednak nie wszystko. Kucharski, o czym informuje Der Spiegel, wysuwa poważne zarzuty wobec swojego byłego podopiecznego, związane z nieprawidłowościami w przekazywaniu pieniędzy pomiędzy prywatnymi kontami, a kontem wspomnianej firmy. O nie wszystkich przelewach mają wiedzieć polskie i niemieckie organy podatkowe.

Sprawa dotyczy między innymi wykorzystania środków firmy na opłacenie m.in luksusowych podróży oraz przekazania pożyczki w wysokości 2,5 miliona Annie Lewandowskiego, która miała nie zostać następnie zwrócona.

Jak donosi Onet, obóz Roberta Lewandowskiego wystosował oświadczenie, w którym kategorycznie zaprzecza wszelkim zarzutom, tłumacząc że wszystkie rozliczenia podatkowe napastnika Bayernu i jego spółek zawsze są prowadzone zgodnie z prawem przez licencjonowanego niemieckiego doradcę podatkowego. Jednocześnie Monika Bondarowicz, która jest podpisana pod oświadczeniem, zaznacza, że Cezary Kucharski próbuje wymusić nienależne mu środki i że jeżeli sprawa trafi do sądu, wówczas cała należna dokumentacja zostanie przekazana odpowiednim organom.

Komentarze