Javi Martinez
Javi Martinez PressFocus

Javi Martinez zmieni barwy? “Chciałbym spróbować czegoś nowego”

Kontrakt Javiego Martineza z Bayernem Monachium wygaśnie w czerwcu 2021 roku. Wówczas minie Hiszpanowi dziewięć lat gry w stolicy Bawarii. Choć pomocnik nie wyklucza przedłużenia umowy, otwarcie mówi, że chciałby przed końcem kariery spróbować czegoś nowego.

Czytaj dalej…

Javi Martinez zmienił Athletic Bilbao na Bayern w 2012 roku. Baskowie otrzymali za pomocnika 40 milionów euro, a zawodnik stał się ważnym elementem rekordowego mistrza Niemiec. Choć jego kontrakt wciąż obowiązuje, Hiszpan już spogląda wstecz na swoją karierę w Bundeslidze.

– Dziewięć lat tutaj było wspaniałych. Przemyślałem wszystko. Rozmawiałem już z klubem i gdyby zarówno dla mnie, jak i dla Bayernu przyszła dobra oferta… W ciągu roku wiele może się jednak wydarzyć. Rozmawiałem o tym z trenerem Flickiem, on nadal mi ufa i jestem częścią zespołu. Nie wiem jeszcze, jak będzie wyglądać moja przyszłość, ale chciałbym spróbować czegoś nowego, zanim zakończę karierę – powiedział “Kickerowi” Javi Martinez.

Wspomniane dziewięć lat Hiszpana w Bawarii upłynęło pod znakiem zdobytych pucharów. Pomocnik ma na koncie osiem mistrzostw Niemiec z rzędu, pięć krajowych pucharów, dwie Ligi Mistrzów i jedno Klubowe Mistrzostwo Świata. Dwukrotnie sięgnął z Bayernem Monachium po potrójną koronę, był także częścią reprezentacji Hiszpanii, która zdominowała międzynarodowe rozgrywki i sięgnęła po mistrzostwo świata (2010) i Europy (2012).

W tym sezonie były zawodnik Athletiku Bilbao wystąpił w 14 spotkaniach w barwach Bayernu, w których strzelił jedną bramkę i zanotował dwie asysty.

Komentarze