Hertha wróciła do treningów po kwarantannie

Piłkarze Herthy Berlin
Piłkarze Herthy Berlin fot. PressFocus

Hertha Berlin z Krzysztofem Piątkiem w składzie wróciła do treningów po dwutygodniowej kwarantannie z powodu wybuchu koronawirusa w zespole. Od piątku stołeczna ekipa znów bierze udział w zajęciach w grupie.

Celem utrzymanie

Hertha Berlin nie mogła w związku z zarazą w drużynie rozgrywać meczów ligowych. Niemniej teraz team ze stolicy Niemiec będzie nadrabiał zaległości. Warto jednak zaznaczyć, że nie wszyscy piłkarze wrócili do zajęć. W piątkowym treningu nie wzięli udziału Dodi Lukebakio oraz Marvin Plattehardt. Niemniej po kłopotach z mięśniami do zajęć wrócił kapitan drużyny Dedrick Boyata.

Hertha plasuje się aktualnie na przedostatniej pozycji w tabeli, legitymując się dorobkiem 26 punktów. Ostatnie FC Schalke 04 ma z kolei 13 oczek. Warto jednak podkreślić, że niemiecka Stara Dama ma trzy zaległe spotkania do rozegrania.

Berlińczycy odrabianie zaległości zaczną od poniedziałku 3 maja. W pierwszym po kwarantannie starciu ligowym zmierzą się z Mainz. Następnie Hertha zagra z Freiburgiem. Tymczasem ostatnia prosta ligowych zmagań w przypadku stołecznej drużyny składać się będzie z bojów przeciwko: Arminii Bielefeld, Schalke, Koeln oraz Hoffenheim.

Berliński team ostatni mecz rozegrał 10 kwietnia, remisując z Borussią M’Gladbach (2:2). Ogólnie Hertha jest bez porażki od trzech spotkań. W tym czasie zaliczyła jedna zwycięstwo i dwa podziały punktów. Po raz ostatni z placu gry na tarczy Stara Dama schodziła po starciu z Borussią Dortmund, przegrywając wówczas 0:2. Obecnie do miejsca niezagrożonego spadkiem z ligi Hertha traci cztery oczka.

Komentarze