Hertha – Bayer: pechowy remis gospodarzy, Piątek nie dostał szansy

PressFocus Na zdjęciu: Kibice Herthy Berlin

Podziałem punktów zakończyło się pierwsze niedzielne spotkanie 11. kolejki Bundesligi, w którym Hertha Berlin dość pechowo zremisowała z Bayerem Leverkusen.

• W meczu 11. kolejki Bundesligi Hertha Berlin zremisowała 1:1 z Bayerem Leverkusen
  • Gospodarze prowadzili po trafieniu Stevana Joveticia, natomiast gości wyrównali za sprawą Roberta Andricha
  • Szansy występy w tym meczu nie otrzymał reprezentant Polski Krzysztof Piątek

Dwa gole w Berlinie

Obie drużyny do niedzielnego spotkania przystępowały z nadzieją na zrehabilitowanie się za ostatnie ligowe porażki. Przed tygodniem Hertha Berlin przegrała 0:2 na wyjeździe 0:1 z TSG Hoffenheim, natomiast Bayer Leverkusen musiał przed własną publicznością uznać wyższość Wolfsburga. W międzyczasie drużyna z BayArena odniosła wysokie zwycięstwo 4:0 nad Realem Betis w Lidze Europy.

W podstawowym składzie Herthy tym razem zabrakło Krzysztofa Piątka, a rolę najbardziej wysuniętego napastnika pełnił Stevan Jovetić. Reprezentant Polski rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych.

Decyzja szkoleniowca okazała się trafna, bo to właśnie po uderzeniu Czarnogórca padła jedyna bramka w pierwszej połowie niedzielnego spotkania. Hertha zwycięskiego jak się później okazało gola zdobyła trzy minuty przed przerwą. Po zagraniu głową Maximiliana Mittelstadta, Jovetić otrzymał piłkę w polu karnym, a następnie mocnym uderzeniem pod poprzeczkę z około 15 metrów nie dał szans bramkarzowi.

W drugiej połowie zdecydowaną przewagę mieli goście z Leverkusen, ale długo nie udawało im się znaleźć sposobu na defensywę Herthy. Wydawało się nawet, że trzy punkty trafią na konto gospodarzy, ale w ostatniej minucie Bayerowi udało się uratować jeden punkt po celnym strzale Roberta Andricha.

Kolejne spotkania w Bundeslidze obie drużyny rozegrają po czekającej nas przerwie na rywalizację w eliminacjach do mistrzostw świata. 20 listopada Bayer Leverkusen zmierzy się u siebie z VfL Bochum, natomiast Herthę czekają wyjazdowe derby z Unionem.