Ogromne rozbieżności na linii Goretzka – Bayern

Leon Goretzka
Leon Goretzka PressFocus

Leon Goretzka jest jednym z zawodników Bayernu Monachium, którego kontrakt wygasa latem przyszłego roku. Obie strony na razie nie doszły do porozumienia w sprawie jego przedłużenia, a rozbieżności są na tyle duże, że rozstanie wcale nie jest wykluczone.

  • Obecna umowa Leona Goretzki z Bayernem Monachium obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku
  • Obie strony prowadziły już rozmowy w sprawie przedłużenia umowy, ale istnieją bardzo duże rozbieżności w kwestiach finansowych
  • Wśród klubów zainteresowanych pozyskaniem reprezentanta Niemiec wymienia się Manchester United, FC Barcelonę i Real Madryt

Rośnie irytacja w otoczeniu Goretzki

26-letni Goretzka do Bayernu dołączył latem 2018 roku na zasadzie wolnego transferu z Schalke 04 Gelsenkirchen. Związał się wówczas z bawarskim klubem czteroletnią umową, która wygasa w czerwcu przyszłego roku.

Aktualnie reprezentant Niemiec jest jednym z kluczowych zawodników Bayernu Monachium, z czego bardzo dobrze sprawę zdają sobie także władze klubu. Ich zamiarem jest zatrzymanie pomocnika w drużynie, ale o porozumienie w sprawie warunków nowego kontraktu może być bardzo trudno. Jak informuje Sport Bild, że istnieje ogromna przepaść między wynagrodzeniem, jakie Bayern oferuje zawodnikowi, a jego oczekiwaniami.

Reprezentanci piłkarza mają oczekiwać dla swojego klienta wynagrodzenia w wysokości 20 milionów euro, podczas gdy Bayern był skłonny zaoferować mu zarobki w wysokości 10-12 milionów euro. Rozmowy w tej sprawie zostały wstrzymanie przed Euro 2020 i od tamtej pory nie zostały wznowione. Cała sytuacja ma wywoływać coraz większą irytację w otoczeniu Goretzki.

Goretzka pod obserwacją gigantów

Jeżeli Bayernowi nie uda się znaleźć porozumienia z Goretzką w sprawie nowej umowy, ten po zakończeniu zbliżającego się sezonu będzie mógł odejść za darmo. W efekcie stanie się bardzo interesującą opcją dla innych czołowych europejskich klubów. Nie ma wątpliwości, że jego sytuacja kontraktowa jest pod baczną obserwacją wielu osób.

Według Sport Bild najbardziej konkretne zainteresowanie aktualne pochodzi ze strony Manchesteru United, ale możliwość sprowadzenia Goretzki na zasadzie wolnego transferu zainteresowane mają być także FC Barcelona i Real Madryt.

Zobacz także: Gwiazda Bayernu przeniesie się do Anglii?

Komentarze