Bundesliga
Bundesliga

Flick: Fortuna jest niesamowicie efektywnie grającą drużyną

Bayern Monachium zagra na wyjeździe z Fortuną Duesseldorf w sobotnim meczu 12. kolejki niemieckiej Bundesligi. Hansi Flick, tymczasowy trener Bawarczyków, powiedział, że dokładnie przeanalizował grę rywali.

Czytaj dalej…

– Cały sztab szkoleniowy bardzo dobrze przeanalizował Fortunę i dokładnie wiemy, jak musimy zagrać. Tak naprawdę wykorzystaliśmy przerwę reprezentacyjną, aby omówić naszych najbliższych przeciwników. Plan jest taki, aby znaleźć u tych drużyn podobieństwa i starać się potem przygotować treningi w taki sposób, które są odpowiednie przed kilkoma następnymi meczami – powiedział Flick, cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową.

– Fortuna Duesseldorf ma dobrą obronę i są bardzo zwarci. Ich największą zaletą jest szybkie przechodzenie z obrony do ataku. Mogą być niebezpieczni, jeśli zostawi im się wolną przestrzeń. Są też niesamowicie efektywni – stwierdził.

Bayern ma 21 punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Natomiast Fortuna plasuje się na 13. pozycji z 11 oczkami na koncie. Początek sobotniego spotkania na Merkur Spiel-Arena o godzinie 15.30.

Komentarze