Liga Europejska
Liga Europejska Liga Europejska

El. LE: Eintracht gromi swojego przeciwnika

Czwartkowy wieczór przyniósł nam aż pięć goli na Rheinpark Stadion. Gospodarze nie zapamiętają go jednak zbyt dobrze. Wszystkie trafienia należały bowiem do gości z Frankfurtu, którzy nie pozostawili żadnych szans drużynie z Liechtensteinu.

Czytaj dalej…

Pierwszy gol w tym meczu padł już jedenastu minutach gry. Na listę strzelców wpisał się wtedy Filip Kostić, który popisał się przepięknym strzałem z dystansu i umieścił futbolówkę tuż przy lewym słupku.

Ten sam zawodnik zdobył także drugiego gola. Tym razem pokonał on bramkarza gości strzałem po ziemi, mieszcząc futbolówkę pomiędzy nogami zdezorientowanego golkipera. W pierwszej połowie trzecie trafienie dołożył jeszcze Dominik Kohr.

Po zmianie stron swoją szansę wykorzystał natomiast Goncalo Paciencia. W 53. minucie umieścił on futbolówkę w siatce dzięki doskonałemu uderzenie głową, sprawiając, że tablica wyników pokazywała już rezultat zero do czterech.

Nie był to jednak ostatni gol w czwartkowy wieczór. Gości z Liechtensteinu dobił jeszcze bowiem Mijat Gacinovic, który z bliskiej odległości wbił piłkę do niestrzeżonej bramki. Sprawa awansu wydaje się więc być rozstrzygnięta.

FC Vaduz – Eintracht Frankfurt 0:5 (0:3)

0:1 Kostic 11′
0:2 Kostic 27
0:3 Kohr 40′
0:4 Paciencia 53′
0:5 Gacinovic 63′

Żółte kartki:
Vaduz – brak
Frankfurt – Fernandes 4′

Vaduz: Buchel – Simani, Schmid, Sulungoz – Goppel, Prokopic, Wieser (Sele 75′), Dorn – Coulibaly, Sutter (Schwizer 46′), Cicek (Frick 66′)

Frankfurt: Wiedwald – Abraham, Hasebe, Hinteregger – da Costa, Kohr, Fernandes (de Guzman 66′), Gacinovic, Kostic – Paciencia (Joveljic 73′), Kamada (Rebic 72′)

Komentarze