Eintracht z trzynastym zwycięstwem

Ante Rebić
Ante Rebić fot. Grzegorz Wajda

Tylko jednego gola mogliśmy zobaczyć dziś we Frankfurcie, gdzie Eintracht podejmował drużynę z Norymbergi. Zwycięskiego gola zdobył Martin Hinteregger w 31. minucie tego starcia, tym samym fundując gościom już siedemnastą ligową porażkę w tym sezonie.

Czytaj dalej…

Mecz zaczął się jednak lepiej dla przyjezdnych, którzy mogli zdobyć gola po niespełna trzech minutach gry. Dobre dośrodkowanie przechwycił Hanno Behrens, ale uderzył minimalnie niecelnie i piłka poleciała po jego strzale tuż nad poprzeczką. Potem inicjatywę przejęli już gospodarze, co zakończyło się m.in. akcją Luki Jovica.

Ostatecznie jedyne gola zobaczyliśmy w 31. minucie meczu, kiedy to na listę strzelców wpisał się Martin Hinteregger. Austriacki zawodnik zamknął podanie, które nadeszło z lewej strony boiska, z najbliższej odległości kierując futbolówkę do siatki przyjezdnych. Na szczęście na tym emocje tego meczu się nie zakończyły.

Eintracht Frankfurt nie miał bowiem zamiaru zakończyć tego meczu z jednym golem. Gospodarze wykreowali więc sobie co najmniej kilka świetnych sytuacji bramkowych, ale ostatecznie za każdym razem futbolówka lądowała albo w rękach bramkarza, albo obok słupka lub ponad poprzeczką.

W 83. minucie mogli za to wyrównać goście. Ponownie swoją szansę dostał Hanno Behrens, ale po raz kolejny nie wywiązał się ze swoich obowiązków i jego słaby strzał wylądował w rękach Kevina Trappa. Na tym mecz się zakończył, zaś trzy punkty powędrowały do Eintrachtu.

Eintracht Frankfurt – FC Nürnberg 1:0 (0:0)

1:0 Hinteregger 31′

Komentarze