Eintracht czekać może przerażający upadek

Piłkarze Eintrachtu Frankfurt
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Eintrachtu Frankfurt

Eintracht Frankfurt przez długie miesiące był jedna z rewelacji Bundesligi w sezonie 2020/2021. Gdy wydawało się, że ekipa Adi Huettera bez kłopotu wywalczy miejsce premiowane grą w kolejnej edycji Ligi Mistrzów, to na ostatniej prostej stało się coś, co trudno w racjonalny sposób wytłumaczyć.

Eintracht Frankfurt przed ponurym latem

Eintracht Frankfurt w ostatniej kolejce ligi niemieckiej mierzyć się będzie z Freiburgiem. Już jednak wiadomo, że ekipa z siedzibą na Commerzbank-Arena musi zadowolić się grą w Lidze Europy w kolejnej kampanii.

Bild donosi na swoich łamach, że brak awansu do elitarnych rozgrywek może skutkować tym, że pięciu piłkarzy może latem rozstać się z klubem. W gronie tym znajduje się przede wszystkim Andre Silva, który rozgrywał pod względem zdobytych bramek świetny sezon w Eintrachcie.

Portigalski napastnik zaliczył jak na razie 27 goli. Wcześniej był łączony między innymi z transferem do Realu Madryt. Oprócz Andre Silvy z ekipą z Frankfurtu mogą się rozstać również: Daichi Kamada, Evan Ndicka, Filip Kostić i Jetro Willems. Wydaje się też przesądzone, że w obliczu braku gry w Lidze Mistrzów śmiercią naturalną zniknął temat transferu definitywnego z udziałem Luki Jovicia. Serb był tylko wypożyczony do teamu z Niemiec.

Odnotujmy, że start nowego sezonu Bundesligi będzie miał miejsce 13 sierpnia. Tymczasem ostatnia kolejka rozgrywek zaplanowana jest na 14 maja 2022 roku. Wpływ na wcześniejsze zakończenie rozgrywek ligowych ma mieć fakt, że w przyszłym roku odbędą się mistrzostwa świata w Katarze. Ich start będzie miał miejsce 21 listopada. Finał turnieju odbędzie się 18 grudnia.

Komentarze